26.05.2019

ORJAKUS VALMIS UUS KALASADAM JA MEREPÄÄSTESLIPP

 Foto: Pääro Metsand

Orjakus avati uus kalasadam ja merepäästeslipp pärast ligi aasta kestnud ehitust.  

Orjaku sadamat laiendati Kassari poole ja rajati uus väikepaatide bassein kümne kohaga kuni kuue meetri pikkuste paatide sildumiseks. Kalasadama ja vana sadama vahelisse nurka ehitati moodne merepäästeslipp koos ligipääsuga, et parandada võimekust kiireks reageerimiseks. 

Sadama akvatooriumi süvendati 1,7 meetrini, rajati kaid ja kaldakindlustused ning betoonkai. Kokku tehti süvendustöid enam kui 6000 ruutmeetri suurusel alal ja tööde maht oli umbes 7800 kuupmeetrit. Kogu väljakaevatud pinnas kasutati kohapeal täiteks, osa maismaa ja osa mere täiteks kaldakindlustuse kujundamisel. Tulevikus saab süvendatud sadamabassein mahutada 30 uut paadikohta.  

Töid alustati mullu aprillis ja alates juulist töötasid Orjaku külamaja kõrval ASi Tariston Hiiumaa osakonna ekskavaatorid. Süvendustööd lõppesid aasta lõpuks ning seejärel rajati kai- ja kaldakindlustuskonstruktsioonid.

Sellega on nii väikeste paatide kui jahtide kaikohtade nappus Orjakus lahendatud ja uusi paadiomanike liituma ootab alates maist tööl olev Orjaku sadamakapten Margus Saar.

Orjaku sadama arenguvajadusi lahendasid koostöös Käina osavallavalitsus ja Mereküla kalurite klubi: Käina osavallavalitsuse tellis väikepaatide sadama ehituse, Mereküla kalurite klubi parandas merepäästealast võimekust Orjaku sadamas kiireks reageerimiseks.  

MTÜ Hiiukala toetas valla projekti "Orjaku kalasadama väikepaatide basseini ehitamine" 123 000 euroga, vald panustas 158 000. Merepäästeslipi rajamine maksis 56 600 eurot, millest PRIA toetus Mereküla kalurite klubile oli 51 600 eurot. 

Pärast eilset sadama avamist jätkus õhtu Orjakus Kassari Kultuurineljapäevade kuuenda hooaja avasündmusega.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised