26.05.2019

TEETÖID TEEB VALD IGAS HIIUMAA PIIRKONNAS

 Foto: Pääro Metsand


Tuleval nädalal algavad suuremad teetööd Hiiumaa teedel, mis lõppevad hiljemalt 10. septembriks. 


Kärdlas saavad uue asfaltbetoonkatte Kaare tänav ning Nõmme tänav Vabaduse tänava ristmikust kuni Kase tänava ristmikuni. Löökaukude parandamine ja seejärel pindamine algab tuleval nädalal. Uue katte saavad Metsa, Allika ja Aia tänav täies ulatuses ning Valli tänavast Rookopli ja Vabaduse tänava vaheline lõik. Kase tänav on juba saanud uue kruusakatte. Plaanis on parandada ka Ümarmäe tänava kruusakattega osa ning Nuutri tänava kruusakattega osa kuni Mängude maja parklani. Üksikud löökaugud teistel tänavatel on juba parandatud. Järgmisel aastal on plaanis jätkata tänavate ehitust ja remonti teistel kehvemas seisus tänavatel.

Tolmuvaba katte saavad Kõrgessaare vallas Rootsi küla tee, Kalana–Vähendi lõplikult ning osaliselt ka Pihla küla tee lõigul maanteest pastoraadini. Kruusateede remont toimub Lauka–Heigi ja Lauka–Metsaküla teel, Napi küla teel, Kidaste küla teel. Vajalikke parandustöid tehakse ka mujal.

Pühalepa osavallas saab tolmuvaba katte alla ligi kaks kilomeetrit teid: Vabaduse tänava lõpp, Jõendi tee ja Tähva tee Kuri koolimaja juurest alla sadama poole. Kruusatööde remondiks kulub Pühalepas ligikaudu 560 tonni kruusa, lisaks on plaanitud tolmuvabade teede ribapindamisi ja muid hooldustöid.

Käina osavallas läheb sel suvel pindamisele üle kilomeetri teid: Onu Jaani tee Lugusel ja Veskimetsa tee Selja külas. Asfaltbetoonkatte saab Villaveski tee Vaemla külas.

Emmastes kaetakse asfaltbetooniga kooli ümbrus ja sealsed parklad. Korda saab lasteaia tee mahasõit Emmaste-Käina maanteelt. Kruusateede igapäevase hoolduse ja remondiga tegeleb EMKO.

Vald tellib ka kohalikele teedele uusi liiklusmärke teede-tänavate nimedega ning massi- ja kiirusepiiranguid. Päikesepatareidega töötavad valgustid lisatakse kokku kümnesse bussipeatusesse: Pühalepa osavallas Nõmba, Mäe, Kalmu, Paluküla ja Palade bussipeatusesse ning Kõrgessaare osavallas Kidaste, Rootsi, Paope, Villamaa ja Kõpu bussipeatusesse.

Hiiumaal tehti tänavu esmakordselt teede pindamiseks ja asfaltbetooniga katmiseks ülesaareline ühishange. See võimaldas saada eelarve arvatust soodsamaks, mis omakorda tähendab, et saab korda teha mõned teed planeeritule lisaks. Pindamisi teeb AS Tariston ja asfaltbetoonitöid OÜ Viamer Grupp.

Maanteeamet lõpetab sel aastal Palade–Tubala tee mustkatte alla viimise ja teeb korduspindamisi, millega on plaanis Hiiumaal valmis saada enne jaanipäeva. Lennujaama teel tehakse parandusi ja seejärel korduspidamine kiudpindamisena. Kiudpindamist teeb Hiiumaal OÜ Üle ja korduspindamist AS Eesti Teed.

Liiklusohtlike kohtadena teeb riik korda mitu paika. Lennujaama teel discgolfi raja ääres Kärdlast minnes vasakul teepervel peatuda-parkida enam ei tohi – vastavad märgid on paigaldatud. Samas lähedal asuv suusamäe parkla saab tolmuvabaks Kärdla–Paluküla kergliiklustee rajamise töödega koos hiljemalt oktoobriks.

Emmaste kalmistu parkla saab samuti sel aastal uuenduse: teed laiendatakse kalmistu poole ja sinna rajatakse 15kohaline parkla, et kalmistu külastajad ei peaks maanteed ületama.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised