24.05.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Vald otsib hooldekodule uut juhatajat

Viis aastat Hiiu maakonna hooldekeskust Tohvri juhtinud Elge Härma otsustas samal ametikohal mitte jätkata, vaatamata sellele, et sihtasutuse nõukogu tegi talle ettepaneku lepingut pikendada. Hiiu Lehele ütles Härma, et tahab väga minna vahepeal mandrile, et leida uusi väljakutseid ja saada uusi kogemusi: “Mul on ühtepidi hästi kahju siit lahkuda, sest see koht inspireerib mind ja siin on veel nii palju, millega minna edasi, aga kui ma mõtlen pikemas perspektiivis, siis tundub see otsus ainuõige.” Täna kuulutatakse välja konkurss juhatuse liikme leidmiseks, kes peaks tööd alustama septembris.

 

Kiire interneti saajaid rohkem kui soovijaid?

Viie aastaga on Elektrilevil plaan kiire interneti ühendus luua ligikaudu 1300 Hiiumaa kodus, samas aasta lõpuks oli oma soovist teada andnud kõigest 626 majapidamist. Äsja avas Elektrilevi veebilehe, kus saab uurida, kas viie aasta jooksul jõuab kiire internet ka sinu koju. Vaadates Elektrilevi saadetud tabelist Hiiumaa asulatest laekunud sooviavaldusi, tundub, et hiidlaste huvi kiire interneti ühenduse vastu on pigem leige. Samas on majapidamisi, mis andsid enda soovist teada juba Hiiumaa valla korraldatud küsitluse ajal. Nii on küsimusi tekitanud, miks kulutas vald üle 10 000 euro Hiiumaa lairibavõrgu arendamise uuringuks, kui sama sugust küsitlust viib nüüd läbi ka Elektrilevi.

 

Esseekonkurss ehk miks ta seda teeb

Ettevõtja Andrus Ilumetsa kolmandal esseekonkursil sai 500eurose preemia Mattias Malk, 200eurose preemia Gritt-Marleen Rakkaselg ja 100eurose preemia Hanna Lige. “Võib-olla oli ka teil endil huvitav korraks peatuda, heita pilk tagasi ja siis mõelda, kuidas kõik muutub,” ütles Ilumets kolmapäeval esseedest kokkuvõtteid tehes. Tänavu osalesid konkursil kõik 36 Hiiumaa gümnaasiumi abiturienti ja kõik kirjutajad olid insaiderid ehk nägid tuleviku kodusaart läbi iseenda. 100eurose kolmanda koha preemia saanud Hanna Lige ütles, et ei oska arvata, miks Andrus Ilumets abiturientidele esseekonkurssi korraldab. “Olen isegi mõelnud, miks ta seda teeb,” ütles ta. Hanna sõnul oli essee kirjutamisel kõige suuremaks takistuseks see, et ta on kogu oma elu arvanud, et ei tule kunagi Hiiumaale tagasi. Esseed kirjutades aga avastas ta endalegi üllatusena, mis on kodusaarel head.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised