14.05.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Aasta ema: laps on laps

Reedel tänati lillede ja uhke nimelise õlasalliga tänavust Hiiumaa aasta ema, Ly Kleed. Aunimetuse saaja välja kuulutanud Hiiumaa vallavanem Reili Rand ütles, et aasta ema peres kasvab viis last, kellest kaks on kasulapsed, aga armastust jagub neile kõikidele ühtemoodi. Pere vanim on 21aastane Kerli, Tanel on 20aastane, Liisi 15aastane, Helena 13aastane ja Nikita neljane. Kerli ja Tanel õpivad ülikoolis. Kerli peaks varsti ülikooli lõpetama, kirjutab lõputööd, Tanel läks sügisel kehakultuuri õppima. Liisi ja Helena õpivad Käina koolis ja Nikita käib Käina lasteaias. Küsimusele, kuidas kasulapsed nende perre jõudsid, vastas Ly Klee: “Otsustasime kasuvanemateks hakata ja nii nad siis tulid. Vahet ju pole – laps on laps.”


Tasuta sõit toob reisijaid

Aasta esimese nelja kuuga kasutas maakonnaliini bussi 49 679 reisijat, aasta varem samal ajavahemikul 38 547 reisijat ehk tehti üle 11 000 reisi rohkem. “Reisijate arv meie maakonnalii nidel on märkimisväärselt kasvanud, nagu kogu Eestis,” kinnitas Hiiumaa valla ühistranspordispetsialist Piret Sedrik. Oma osa reisijate arvu kasvu annavad nii tasuta sõit kui tihedam liinivõrk – nii läbisid maakonnaliinide bussid mullu nelja kuuga 198 000 liinikilomeetrit, tänavu sama ajaga aga juba 207 000 liinikilomeetrit. “Hea on tõdeda, et nõudeliinid toimivad hästi ja inimesed teavitavad oma sõidusoovist,” ütles Sedrik. Nõudeliini maht on olnud igakuiselt ligikaudu 2000 liinikilomeetrit. “Aasta lõpus teeme kokkuvõtteid ja kui on näha püsiva liini vajadust, siis saame selliselt ka lepingut muuta,” ütles Sedrik.


Kärdlasse kerkib miljon eurot maksev erihooldekodu

Euroopa päeval, 9. mail alustas ekskavaator tulevase Hiiumaa erihooldekodu vundamendisüvendi kaevamist. Ka 638 000eurone toetus eriliste vajadustega inimestele uue kodu rajamiseks tuleb Euroopa Liidult. Hoone kogumaksumus koos käibemaksuga on veidi üle 1,1 miljoni euro ja ülejäänu panustab Hiiumaa vald. Kärdlasse aadressile Pargi 3 rajatakse järgmise aasta 1. juuliks kahekordne hoone, mille esimesel korrusel pakutakse kogukonnas elamise teenust kümnele ja teisel korrusel ööpäevaringset erihooldusteenust kümnele inimesele. Mõlemad teenused on mõeldud raske, sügava või püsiva kuluga psüühikahäirega inimestele. Hiiumaa sotsiaalkeskuse juhataja Riho Rahuoja ütles, et talle teeb rõõmu Hiiumaal pakutavate sotsiaalteenuste hüppeline areng, aga ka kümme uut töökohta. Ööpäevaringset erihooldekoduteenust seni saarel ei pakutud.


Öömüük kasvatas müügi kuuekordseks

Reedel korraldas COOP Hiiumaa Kaubamajas esimese öömüügi. Kaubamaja oli avatud kella 23ni ja kaupa pakuti soodushindadega, mis tavapärastest veerandi võrra odavamad. Müüja Annely Luik ütles reede hilisõhtul, et ostjaid on palju ja ostetakse palju: “Järelikult on inimestel neid asju vaja.” COOP Hiiumaa juhataja Kaja Antons ütles eile, kui kokkuvõtted tehtud, et Kaubamaja klientide arv kasvas võrdluses eelmise aasta sama nädala reedega üle kolme korra ja müügikäive üle kuue korra.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised