07.05.2019

VAKO tühistas lennuhanke tulemuse

Reedel rahuldas riigihangete vaidlustuskomisjon OÜ Regional Jet vaide ja tühistas suursaarte lennuliinide hanke tulemuse. Foto: Pääro Metsand

Reedel rahuldas riigihangete vaidlustuskomisjon OÜ Regional Jet vaide ja tühistas suursaarte lennuliinide hanke tulemuse.

Ühtlasi peab maanteeamet tasuma OÜ-le Regional Jet OÜ 1280 eurot riigilõivu kulu ja 2500 eurot lepingulise esindaja kulu. Maanteeametil on nüüd kümme päeva aega, et vaidlustada VAKO otsus halduskohtus. Maanteeamet tunnistas hankel ka OÜ Regional Jet pakkumuse edukaks, aga jättis selle kvalifitseerimata.
Põhjusena tõi amet ettevõtte negatiivse omakapitali, jättes arvesse võtmata, et vaidlustaja esitas oma 51protsendilise osaniku, ASi Nordic Aviation Group (NAG) tagatise.
 
VAKO, kuulanud ära mõlemad osapooled, leidis, et hankija ehk maanteeameti otsus vaidlustaja ehk OÜ Regional Jet kvalifitseerimata jätmise kohta tuleb tunnistada kehtetuks. Tulenevalt sellest otsusest kuulutas VAKO kehtetuks ka hanke tulemuse ehk Transaviabaltika pakkumise edukaks tunnistamise.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised