03.05.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

15 aastat kunstiringi ja 30. näitus

Nii suure töö on ära teinud Kõrgessaare laste kunstiringi juhendaja Katrin Laan, kes sel talvel leidis uue energia maalimises. Tema15 aasta tööd võib mõõta pildihunnikutega – neid on tal tööruumis kaks poole meetri kõrgust, leht lehe peal. Ja need on ainult need pildid, mida lapsed pole kaasa võtnud. Lisaks piltidele on riiulitel kõikvõimalikke käsitöid ja meisterdamisi. Juhendaja on kogu aeg leiutanud midagi uut, et huvitav oleks nii lastel kui ka endal. Sellegipoolest tuleb aastatega tüdimus peale ja Katrin tunnistab, et on viimased aastad mõelnud – enam rohkem ei tee! Ühtäkki avastas ta internetis videod, milles kunstnikud samm sammu haaval õpetavad, kuidas maali kallal töötada. Katrin, kes ise pole kunsti õppinud, hakkas proovima ja avastas, et maalimine ongi õpitav! Kui ta tegi ka kunstiringi lastele ettepaneku maalimist proovida, olid kõik nõus. Nii see pihta hakkas ja esmaspäeval avasid noored kunstnikud Kõrgessaare vaba aja keskuses kunstiringi esimese maalide näituse.

 

Ilusast Villemist tagasi Vetsi Talliks

Kaks hooaega Ilusa Villemi nime all tegutsenud pubil ja majutuskohal on uus omanik ja vana nimi. Ettevõtjate Tiina ja Sander Kopli OÜ Mainegrupp ostis Ilusa Villemi pubi ja selle juurde kuuluva puhkeküla kinnistu ning taastas selle nime kujul Vetsi Talli puhkeküla. “Ühtpidi oli pakkumine hea ja teistpidi on see teatud konsolideerumine, et omada suuremat turgu,” põhjendas ostu Sander Kopli. Aastal 2001 asutatud Mainegrupp on Hiiumaa suurim turismiettevõte, mis haldab viit majutus- ja kolme toitlustuskohta. Käina valla maadel tegutsev Mainegrupp esialgu mujale saarele laienemist ei plaani, aga kui mõni hea pakkumine tuleb, on Sander Kopli seda valmis kaaluma. Enne aga tahaks ta valmis ehitada Kassari puhkekeskuse laienduse, milles sada voodikohta. “Tuleb kaks täiesti uut hotellihoonet, kus on üsna suured toad,” selgitas Kopli, kelle sõnul saare ühes populaarsemas turismipiirkonnas Kassaris jääb suviti majutuskohti vähekski.

 

Autod olemas, juhte otsitakse tikutulega

1. märtsist lõpetas OÜ Hiiu Autotrans fekaaliveo ja peale seda jäi ainsana teenust osutama AS Eesti Keskkonnateenused – mõlemal on praegu puudu autojuht, kes seda tööd pidevalt teeks. “Meil oli selle töö peal autojuht Urmas Mändla, seitseteist aastat töötas, väga tubli mees oli, aga läks pensionile ja noored ei taha seda tööd enam teha,” selgitas Hiiu Autotransi juhatuse liige Anu Pielberg. Kui Keskkonnateenuste imuauto juht haigeks jäi, tekkis nädalapikkune järjekord neist, kes settekaevu tühjendamist või fekaalivedu hädasti vajasid. Keskkonnateenuste Hiiumaa osakonna juhataja Aivo Kriiska selgitas, et teenust suudetakse praegu osutada üksikutel päevadel ja tellimusi muudkui tuleb juurde. Juhataja rääkis, kuidas nad on püüdnud probleemiga toime tulla peale seda, kui imuauto juhti tabas terviserike. Reedel teatas vallavalitsus, et kuna purgimisteenuse ehk reovee ja olmevee äravedu Hiiumaal on seiskunud, pakub ajutiselt teenust vallale kuuluv AS Kärdla Veevärk. Valla infojuht Liina Siniveer selgitas, et kuigi tegemist on nn vabaturu teenusega, mida vald osutama ei pea, aga kuna tekkis eriolukord, loodi selleks võimalus.


 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised