26.04.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Maakaablirike jättis vooluta 3000 Elektrilevi klienti

Elektrilevi andmetel lülitus esmaspäeval kell 17.01 välja Kärdla alajaam, mistõttu jäi vooluta 2991 klienti. Kell 17.26 suudeti taastada elektriühendus suuremale osale linnast, aga vooluta jäi veel 806 klienti. Kõik kliendid said voolu tagasi kell 19.30. Elektrilevi juhtivspetsialisti Virgo Vaabeli sõnul põhjustas nii ulatusliku katkestuse maakaabli rike Kärdla linnas. Hiiu Lehe andmetel oli rikke põhjustajaks Elektrilevile mittekuuluv maakaabel.


20 aastat Aiapoodi Kärdla turul

Väike ja visa – just sellist auhinda oleks väärt ettevõtja Evi Kõster, kes juba 20. kevadet hiidlasi vajaliku aiakaubaga varustab. Evi Kõster meenutas, et oli müüja ühes teises aiapoes, aga siis lõpetas omanik poepidamise ja Evil ei jäänud üle muud, kui sama rida edasi ajada. 20 aastat üksi poodi pidada on paras vägitükk, see tähendab, et oled aasta ringi iga päev tööl. Vaid jaanuaris lubab Evi Kõster endale puhkust ja paneb Kärdla turul asuva Aiapoe uksed kinni. Evi Kõster ütles, et lihtne see pole, aga seni on ta hakkama saanud. Eelkõige tänu sellele, et ka kliente on erinevaid; kes tahab minna suurde poodi, kes tahab tulla just väiksemasse.

Lapsevanker võib olla oht majatäiele inimestele

Traagiliste tagajärgedega Kunda kortermaja põlengu valguses on õige aeg küsida, milline on olukord Hiiumaa kortermajade trepikodades – selgub, et kiita pole midagi. Hiiu saarel on kokku 65 kortermaja, neist on päästeameti inspektorid kontrollinud 34. Peamine probleem, mida neil kontrollkäikudel leitud, on vana mööbli ja muude esemetega täidetud keldrikorruse vahekäigud, aga ka trepikotta pargitud lapsevankrid. “Lapsevankrid trepikojas on hell teema ja tihti ei saada aru, miks see murekoht on,” nentis Lääne päästekeskuse ohutusjärelevalvebüroo juhtiv inspektor Henry Lai. “Kui aga evakuatsiooniteed on suletud, tekib kohe oht tervele majatäiele inimestele, kelle evakuatsioonitee on tulekahju korral tõkestatud.”

Kuhu minna hambavaluga kui hambaarstile ei saa

Hiiumaal oli äsja juhus, kus 88aastasel Koljal (nimi muudetud) hakkas hammas hullusti valutama. Naaber võttis ta auto peale ja koos hakkasid nad Kärdlas otsima hambaarsti, kes aitaks. Kaks hambaarsti keeldusid eakat meest abistamast. Üks neist tõi põhjuseks, et kõik töövahendid on parajasti steriliseerimisel. Kolmas halastas vana mehe peale ja kutsus ta mõne tunni pärast uuesti vastuvõtule, kus hädaline ka abi sai. Terviseameti tervishoiuteenuste osakonna nõunik Kaisa Kade ütles, et igas linnas ei pea olema valvehambaarsti, ka ei sea haigekassa oma lepingupartneritele, hambaarstidele piiranguid. Kade andis ka soovituse, kuhu pöörduda erakorralise abi saamiseks kui hambaarst vastu ei võta.


 

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised