23.04.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Pidu läbi, abiturientidel algasid eksamid

Neljapäeval pidasid Hiiumaa gümnaasiumi (HIIG) abituriendid tutipidu. Eile oli asi juba tõsisem ja tutipeolised istusid eksamilaudade taha näitama seda, mida kolme aasta jooksul õpitud. Kokku tegi Hiiumaa gümnaasiumis eesti keele riigieksamit 49 õpilast, kellest 36 statsionaarse õppe abituriendid, ülejäänud mittestatsionaarsest õppest ja varasematel aastatel gümnaasiumi lõpetanud. Gümnaasiumi abiturientide arv liigub tõusvas joones, sest kolm aastat tagasi oli esimeses lennus vaid 32 õpilast, järgmisel aastal lõpetab aga praeguse seisuga koguni 44 noort statsionaarses õppes ja 7 mittestatsionaarses.

 

Tuuletornist avaneb suurepärane vaade

Käina alevikust mööduja pilku haarab kummalise välimusega torn, mis praeguseks saavutanud peaaegu täiskõrguse. Praegu näeb aleviku veerel kõrguv akendeta torn veel välja hall ja ilmetu, kuid augusti lõpuks peaks kõigi eelduste kohaselt olema hoone välisfassaad valmis. Praegu projekteerivad arhitektid torni viienda korruse katusele vaateplatvormi, kust ligi 20 meetri kõrguselt avaneb Käina alevile ja ümbritsevale suurepärane vaade. Algselt platvormi planeeritud ei olnud, kuid pärast seda, kui ehitajad jõudsid tööjärjega viiendale korrusele, avanesid tornist sellised vaated, mida projekti silmitsedes ei osanud oodatagi. Tornist paistavad kätte ümbritsevad katused ja põllud ning üle puulatvade kogu Käina laht ja meri isegi teisel pool Puulaidu. Tööde tellija pidas ehitaja ja projekteerijaga läbirääkimisi ning vaateplatvorm saabki teoks.

 

Kihnu Veeteed kolib piletimüügi uude veebi

Mandri ja väikesaarte vahel opereeriv AS Kihnu Veeteed avas uuel veebilehel Sõru-Triigi, Kihnu-Pärnu, Kihnu-Munalaiu ja Manilaiu-Munalaiu liini piletite eelmüügi kuni 31. augustini. Lingi uuele veebilehele leiab vanalt veebilehelt, kust saab pileteid osta veel 30. aprillini. Uuel veebilehel on ka inglisekeelne osa, mida vanal ei olnud, ning liinide nimekirja kõrvale on lisandunud kaart, millel näha opereeritavate liinide asukohad. Kihnu Veeteede juhataja Andres Laasma avaldas lootust, et uue süsteemiga saab klient oluliselt mugavamalt pileteid osta ja nutiseadmetest infot leida. Süsteemi arendamine on kestnud poolteist aastat ja päris valmimiseni läheb veel aega, kliendile nähtav osa aga peaks täielikult toimima 1. maiks. Samast päevast hakkab Hiiumaa ja Saaremaa vahelisel laevaliinil kehtima ka saareelaniku sooduspilet.

 

Iga amet nokib oma rida

Eelmisel aastal tellis AS Tariston Kõpu poolsaarel asuva Suurepsi kruusamaardla laiendamiseks RMKlt metsa raadamistööd. Raadatud lank on ligi 14 hektarit, aga millegipärast jäeti langi servale, maantee ja elektriliini äärde alles paarisaja meetri pikkune kitsas puuderiba. 2. ja 3. jaanuari tormiga langes sealt elektriliinile üle kümne puu, mis põhjustasid elektrikatkestuse ligi 160 majapidamises. Elektrilevi pöördus juba 3. jaanuaril riigimetsa majandamise keskuse poole ja palus, et liini äärde jäetud puuderiba samuti maha võetaks.

 

Enim kütiti metskurvitsaid ja -sigu

Eelmise kuuga lõppenud 2018/2019 jahihooajal kütiti Hiiumaal kõige rohkem metskurvitsaid, 1233 lindu. Suuruselt järgmine oli Hiiumaal lastud metssigade arv, 1227 isendit. Üheski teises Eesti maakonnas ei kütitud metskurvitsaid nii palju, näiteks Pärnumaal lasti neid 869. Ka kütitud metssigade arvuga oleme maakondade arvestuses esirinnas – järgmine on Saare maakond 775 kütitud metsseaga.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised