12.04.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Lendama hakkab vanem lennuk?

Suursaarte lennuliinide hankel edukaks tunnistatud Leedu firma Transaviabaltika hakkab järgmisel viiel aastal Kuressaarde ja Kärdlasse lendamisel kasutama erineva suurusega lennukeid. Uudis, et Saaremaa liinile tuuakse 46kohaline lennuk, on jätnud varju asjaolu, et Hiiumaa liinile tuleb senise Jetstream 32 asemel Jetstream 31 ehk vanem lennuk. Praegu mõlemat liini teenindav Transaviabaltika kasutas seni mõlemal liinil 19kohalist Jetstream 32. Juhul, kui hanke tulemused jäävad jõusse, hakkab Transaviabaltika Hiiumaale lendama Jetstream 31ga, mis on Jetstreami modifikatsioonidest vanem.

 

Uus filter hoiab ujula vee ja õhu puhtama

Teisipäeval käivitati Käina ujulas ultraviolettkiirgusel põhinev filtersüsteem – tänu sellele väheneb silmi ärritava seotud kloori hulk basseinivees. Käina spordikeskuse juhataja Hannes Maasel rääkis, et senised puhastusseadmed paigaldati 2003. aastal, mil ujula ehitati. Nüüd lisandus olemasolevatele seadmetele UVfiltersüsteem, mis on Eestis esimene omasugune.

 

Hiiumaa kui haige laps ehk kes raiub meie metsa

Hiiu saar paistab metsaregistris nagu tuulerõugetes laps – rohelisi metsateatise laigukesi täis tipitud. Kes meie metsa raiub, uuris Hiiu Leht. Kui avada veebileht register.metsad.ee ja valida link “metsateatised”, avaneb kaardirakendus, millel rohelisega märgitud metsateatised. Rohelise värvi rohkusest on näha, et raiehuvi on suur. Keskkonnaametist selgitati, et veebilehel kajastatakse kõiki lubava märke saanud metsateatisi. Metsateatis kehtib ühe aasta, seega on kaardil näha kehtivad metsateatised. Keskkonnaagentuuri metsaosakonna metsanduse peaspetsialist Tanel Niklus juhtis tähelepanu, et kõiki raieplaane ehk metsateatisi ei realiseerita. Statistikaameti andmetel aga on aastane raiemaht, nagu ka lageraiete osakaal Hiiumaal siiski kasvanud.

 

Kõrgessaare tankla arendus toppab maaameti taga

Sellest, et Hiiumaa lääneossa oleks vaja veel üht tanklat, räägitakse ammu, juba sellest ajast, kui Olerex 2006. aastal Lauka tankla lõplikult sulges. Kõrgessaare tankla sai sisse ka Hiiumaa valla uude arengukavasse maakondlikult olulise investeeringuobjektina. Kohtki on leitud, samuti sobilik partner – tankla tuleks Kõrgessaare kaupluse juurde ja Hiiumaa tarbijate ühistu leiaks ehitaja. Vald omalt poolt ehitaks välja kommunikatsioonid ja ka kütusefirmad on huvi tundud, takistuseks on, et riigimaa, millele tankla rajada tahetakse, omandivormi muutmine võtab aega.

 

Haiglas käib röntgeniruumi remont

Hiiumaa haigla röntgeniruumi käib remont, et teha ruumi uuele röntgeniaparaadile. Hiiumaa haigla haldusjuht Tõnis Laanemäe ütles, et vana röntgeniaparaat on juba maha võetud ja sel nädalal on kavas valada ruumile uus põrand. “Sisuliselt tehakse uus ruum, nii põrandad, laed, elekter, torustik, uksed kui kiirguskaitseseinad, lisaks viiakse operaatoriruum kompuutertomograafi omaga kokku,” selgitas Laanemäe. Remont algas märtsi lõpus, tuliuus, ligi röntgeniaparaat loodetakse tööle saada jaanipäevaks.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised