09.04.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Lennuhanke võitja selgunud

Tallinna–Kuressaare ja Tallinna–Kärdla lennuliini teenindaja leidmise hanke tähtajast 1. märtsist on möödas enam kui kuu ja praeguse vedaja lepingu lõppemiseni jäänud vähem kui kaks kuud. Seni ei olnud hankija, maanteeamet avalikustanud sedagi, kes kolmest pakkujast hankel kvalifitseerusid, rääkimata hanke võitjast. Eile, peale Hiiu Lehe trükkiminekut ütles maanteeameti ühistranspordi osakonna juhataja Kirke Williamson, et amet tunnistas suursaarte ja mandri vahelises lennuhankel nii Kuressaare kui ka Kärdla liinil edukaks Leedu lennukompanii Transavaiabaltika pakkumuse. “Lepingut sõlmitud veel ei ole, kuna lähtuvalt riigihangete seadusest kehtib 15 päeva lepingu sõlmimise keeld,” lisas Williamson.

 

Kiiruse ületamine tõi kolm trahvi

Eelmise nädala liiklustalgute käigus rahustasid politseinikud liiklust ka Hiiumaal – rikkumine vormistati kolmele juhile. Lisaks vestlesid Hiiumaa politseinikud 3. aprilli liiklustalgutel 14 juhiga, kellele tehti suuline hoiatus. Nende hulgas oli autojuhte, kes ületasid kiirust väga vähe, aga ka neid,  kelle sõidukil puudus ülevaatus ja/või kindlustus. Rikkumise vormistasid politseinikud kolmele kiiruseületajale, kes kõik ületasid kiirust vahemikus 21–40 km/h. “Kiiruse ületamise põhjusena nimetasid rikkujad oma mõtetes olemist ja tähelepanematust,” ütles Kärdla politseijaoskonna patrullpolitseinik Juta Lepvalts.

 

Kärdlas võis kogeda liivatorme

Kärdlas olid eelmise nädala päikeselistel ja tuulistel päevadel tõelised liivatormid, kuid linn koristustöödega ei kiirusta. Kui naabersaare pealinnas Kuressaares on isegi kõrvaltänavad juba talvesodist puhtad, siis Kärdlas katab kõnniteid ikka veel killustiku- ja liivakiht ning ringi lendab mullune lehesodi. Kuna ilmad on olnud pikemat aega kuivad, tõstis tugev tuul kolmapäeval ja neljapäeval Kärdlas õhku liivapilvi. Järelepärimisele, millal linnatänavaid hooldav AS Eesti Keskkonnateenused kavatseb linnatänavad puhtaks teha, vastas ettevõtte piirkonnajuht Aivo Kriiska, et lepinguline tänavate pühkimine toimub 11. ja 12. aprillil, vajadusel ka 13. aprillil. Kärdla osavalla vanem Lauri Preimann kinnitas, et tänavaid hakatakse pühkima alles 11. aprillil. “Kahjuks oli eelmistel nädalatel hästi tuuline, mistõttu oleks puhastamisest tekkiv lenduv liiv veelgi rohkem  probleeme tekitanud,” vabandas osavallavanem.

 

Kärdla sadama kalameeste kai süvendustöö algas

Eelmisel nädalal teisaldati ujuvsillad ja märgistati süvendusala, töödega alustati eile ning kõik peab tehtud olema hiljemalt 10. aprilliks, kui algab kalade kudemisega seotud keeluaeg. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Sven Kriggulson rääkis, et süvendada on vaja, kuna Kärdla sadama kalameeste kai lõuna- ja idakülg on merele avatud ning ligipääsu kalurite kaile süvendati viimati siis, kui sadam ehitati. Praeguseks on sellest möödas kuus aastat. Selle aja jooksul on merepõhja setted hoovuste mõjul liikunud sellises mahus, et silduda peaaegu ei saa. Süvendustöid rahastab SA Hiiumaa Sadamad ja need maksavad ligi 7000 eurot.

 

Kadunud muhulast laidudelt ei leitud

Pühapäeval korraldati uus otsing neil Väinamere laidudel, mida polnud veel kontrollida jõutud, et leida kadunud muhulane Veiko Kallas. Aare Rüütel sihtasutusest Kadunud OPEROG teatas, et otsingul osales 18 vabatahtlikku, paatidega aitasid Hiiumaa vabatahtlik merepääste selts ja Muhu merepääste selts. Üle kontrolliti Kõinastu, Kõinastulee, Saarnaki, Hanikatsi, Varese, Kumari laiud ja Sipelgarahu. Lisaks kontrolliti merelt binokliga rannajoont Orissaarest kuni Oitme ujumisrannani. “Midagi, mis viitaks Veiko Kallasele või tema ATVle, me ei leidnud, kuid ka see on vastus, mida me tänaseks teame ja mis on edasiste veealuste otsingutööde planeerimisel väga oluline info,” seisis Rüütli sotsiaalmeedia postituses.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised