05.04.2019

Näpunäiteid bussisõitudeks

Hiiu maakonnaliine teenindab alates 1. jaanuarist 2019 AS GoBus, leping kehtib kuni 31. detsembrini 2021. Bussijuhtideks on valdavalt Hansa Bussiliinidest tuttavad bussijuhid. GoBusi Hiiumaa esindus asub Kärdla bussijaamas. Täpsem info ja nõudeliini tellimine kell 7–21 telefonil 517 8592. Kärdla bussijaama telefon 463 1188. Maakonna avalikel bussiliinidel sõit on reisijale tasuta.

🚏 Kuidas tunda ära tasuta bussi?

Tasuta bussidel on esiaknal silt „TASUTA". Bussi sisenedes tuleb jälgida, kas on tegemist maakonnaliiniga, mis on tasuta – nt lennujaama liin nr 656 🛩või kommertsalustel toimiva kaugliiniga, kus tuleb pilet raha eest lunastada – liinid nr 870, 702, 703 ja 704.

Maakonnaliini bussis tasuta sõitmise õigus tekib valideerimiskaardi registreerimisel või tasuta pileti saamisega. Võimalusel palume kasutada valideerimiskaarte, kuna sel juhul läheb bussis sõiduõiguse vormistamine kiiremini ja loodust säästvamalt.

🚏 Mida teha valideerimiskaardiga?

Bussi sisenedes öelge bussijuhile peatus, kuhu soovite reisida. Bussijuhi juures on validaator, mille juures tuleb valideerimiskaarti viibutada, tehes seda pärast seda, kui bussijuht on sihtkoha süsteemi sisestanud. Kui valideerimiskaarti ei ole kaasas, siis sõitmata ei jää – bussijuht annab paberil pileti.

Palume meeles pidada, et paberpilet on vaja hoida alles reisi lõpuni. Valideerimata sõit ja paberil pileti puudumine loetakse piletita sõitmiseks. Kui kaart kaob, aga bussisõite on tihti, siis soovitame uue kaardi osta.

🚏 Kust saab valideerimiskaarti Hiiumaal osta?

Kaarte saab osta bussijuhtidelt, Selveri infoletist, kõigist Hiiumaa Coop kauplustest, bussijaamast ja postimajast. Kaart maksab 2 eurot.

Müügil olevad valideerimiskaardid võivad väljanägemiselt ja värvilt erineda, aga tasuta bussides kasutamiseks sobivad nad kõik, ka Tallinna ühiskaart ehk nn roheline kaart.

🚏 Kas valideerimiskaarti on vaja isikustada?

Valideerimiskaarte maakonnaliinidel sõiduks isikustama ei pea.

Küll aga on soovitav kaart reisija isikukoodiga siduda ehk isikustada juhul, kui reisija soovib kasutada ka tasulisi busse, nt GoBusi kaugliine. Isikustada saab www.pilet.ee keskkonnas. See annab võimaluse kasutada sama kaarti pileti eest tasumisel (juhul, kui kaardile on eelnevalt raha kantud) ja ka teatud soodustusi – näiteks GoBusi pilet on taolise kaardiga ostes 5% soodsama hinnaga.

🚏 Kust saada teavet busside sõiduplaanidest?

Rohkem infot busside sõiduplaanide kohta saab tööpäeviti kell 8–17 Hansa Bussiliinide Kärdla kontorist, tel 452 8950 ja Kärdla bussijaamast, tel 463 1188.

Busside sõiduplaanid leiab valla veebilehelt vald.hiiumaa.ee/bussid ja maakonnaportaalist www.hiiumaa.ee/transport/

Bussisõidu soovi korral soovitame kellaaegades veenduda reisiplaneerijana toimivas portaalis www.peatus.ee, kuna riigipühadest, koolivaheaegadest jmt tulenevalt on vahel vaja väljumisi ajutiselt muuta.

NB! Bussides palume kinnitada turvavööd.

Hiiumaa vallavalitsus soovib sujuvaid bussisõite!

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised