07.03.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Kadunuks jäänud meest otsitakse Hiiumaa laidudelt

Veiko Kallas võis püüda jõuda Hiiumaale, mehe otsijad paluvad merejäält leitud ATV jälgede omaniku tuvastamiseks hiidlaste abi. Aare Rüütel sihtasutuse Kadunud Operatiivsest Otsingugrupist (OPEROG) rääkis Hiiu Lehele, et Hiiumaal Sarve poolsaare ja Kaevatsi laiu vahelisel merejääl leidis Hiiumaal elav mees ATV jäljed, mis ei kuulu Sarve poolsaare elanike ATV-dele. Nüüd otsitakse nende jälgede omanikku lootuses, et ATV rattamustri järgi õnnestub tuvastada, kes seal sõitis. Rüütel palus kõigil, kes on käinud jaanuaris-veebruaris Hiiumaal Sarve poolsaare ja Kaevatsi laiu piirkonnas ATVga sõitmas temaga ühendust võtta. Samuti küsida oma tuttavatelt, kes võisid käia Sarve piirkonnas sõitmas ning samuti Muhumaalt Tammiski neeme tipu kõrvalt suunaga Ahelaiu poole või vastupidi.


Käina ujula seotud kloori tase kerkis üle normi

Käina ujula külastajate silmad said kahjustada – selgub, et silmi ärritava seotud kloori hulka basseinivees mõjutavad pesemata basseiniminejad. Ujula külastaja Kristina kirjutas esmaspäeval sotsiaalmeedias, et Käina ujulas käies said tema pereliikmete silmad kahjustada. Ta lisas terviseameti kommentaari, et normidele mittevastavus puudutab basseinivee kloori taset. Postitust illustreeris ekraanipilt terviseameti veebilehelt, kus oli näha, et 16. jaanuaril on mõlema basseini veekvaliteedi mõõtmise tulemused olnud normist väljas. Käina spordikeskuse juhataja Hannes Maasel kinnitas Hiiu Lehele, et Käina spordikeskuse basseinide veekvaliteeti kontrollitakse regulaarselt: “Kontroll sisaldab väga mitmeid vee kvaliteedikomponente, aga üks näitaja – seotud kloor – on tõepoolest kippunud viimasel ajal olema veidi üle normi.”


Hiiumaa kiirabibrigaad võistles Tšehhimaal

Jaanuari alguses Tšehhi vabariigis peetud rahvusvahelisel kiirabibrigaadide võistlusel saavutas Põhja-Eesti regionaalhaigla kolmeliikmeline Hiiumaa tiim kolmanda koha. Oma oskusi on eri maade kiirabibrigaadid Tšehhimaal proovile pannud juba aastakümneid. Tavaliselt toimub see võistlus maikuus, tänavu aga korraldati prooviks ka talvine. Meilt käisid võistlemas Monika Ild, Alvar Nurk ja Kaido Teller ning see oli nende jaoks esimene kord niisugusel mõõduvõtmisel osaleda. Monika Ild rääkis, et aastaid on võistlusel osalenud Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) brigaad ja kuna Hiiumaa kiirabibrigaad kuulub PERHi koosseisu, tehti ka neile ettepanek proovida.Lisaks hiidlastele osalesid kiirabibrigaadid Bulgaariast, Ungarist, Poolast ja Tšehhist. Võistluse võitis Slovakkia ja teiseks jäi Ungari, meie tiim oli kolmas.


Marina Kaljurand andis tunde Käina koolis

22. veebruaril oli Käina koolil suur au võõrustada Marina Kaljuranda, kes viis läbi ühiskonnaõpetuse tunnid 8. ja 9. klassi õpilastele. Tundides rääkis Kaljurand õpilastele oma tööst diplomaadina, kohtumistest nii president Putini kui president Obamaga. Samuti jagas lõbusaid ja mõtlemapanevaid seiku, mis temaga juhtunud nng julgustas õpilasi maailma vaatama avatud pilguga. Käina kooli vabariigi aastapäeva aktusel kiitis Kaljurand kooli ühtsustunnetust, talle meeldis väga kui terve kooliga laulti koos laulu “Ärkamise aeg”. Samuti rääkis ta sellest, mis on isamaaarmastus ja missioonitunnetus.


Hiiumaa kaubamaja sai aastaseks

Täna, naistepäeval tähistab esimest sünnipäeva Hiiumaa Kaubamaja, mille käive peale põhjalikke ehitus- ja renoveerimistöid on aastaga kasvanud 40 protsenti ja klientide arv 10 protsenti.“Klientide arvu ja käibekasvu taga on uuenenud kaubavalik, kaasaegsed ruumid ning pühendunud personali järjepidev töö,” tunnustas Coop Hiiumaa turundusspetsialist Arno Kuusk.Hiiumaa Kaubamaja ja Hiiu Konsumi juhataja on Alina Kuuse, kel aasta alguses täitus Hiiumaa tarbijate ühistus 20 tööaastat. Juhataja kinnitas, et nii hiidlased kui kodusaare külalistest kliendid on uuendatud kaupluse ning kaubavaliku väga hästi vastu võtnud.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised