04.03.2019

Verekeskus kutsub hiidlasi taas doonoripäevadele!

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama 5. märtsil kella 13-18 Kärdla Kultuurikeskuses (Rookopli 18) ja 6. märtsil kella 11-14 Käina Huvi- ja Kultuurikeskuses (Mäe 2) toimuvale doonoripäevale, et kõik abivalmid ja mõnusa huumorimeelega hiidlased saaksid enne naistepäeva teha ühe suure heateo, kinkides abivajajatele nende järgmine sünnipäev!

Viimati käis Regionaalhaigla verekeskus Hiiumaal Kärdlas ja Käinas mullu 6. ja 7. novembril  ning siis külastas doonoripäevi kogunisti 104 hiidlast, eduka vereloovutusega lõppes külastus 90 doonoril. „Meie verevarud said tõhusa  täienduse ning saarelt lahkusime rahulolevalt ja heas meeleolus kaasas enam kui 40 liitrit hinnalist verd. Loodame südamest, et seekord on söakate hiidlaste aktiivsus vähemasti sama suur ning meie verevarud täienevad jõudsalt,“ täpsustab verekeskuse doonorluse spetsialist Anu Klaus, lisades: „Verekeskusel on viimasel ajal nappinud kõikide veregruppide RhD negatiivset verd ning haiglad on palju tellinud ka AB RhD positiivsest verest valmistatud verekomponente, sestap on kõik endast ja teistest hoolivad hiidlased väga oodatud head tegema ning meie verevarusid täiendama.“

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 14 000 patsiendile aastas.

Iga doonor saab vereloovutuse eest hea enesetunde teadmisega, et on kedagi aidanud ning lisaks sellele ka väikese kingituse verekeskuselt.

Lisainfot saab verekeskuse kodulehelt www.verekeskus.ee  ning Facebooki fännilehelt “Doonorid ja Sõbrad”
Verekeskus on ka Instagramis @verekeskus.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised