01.03.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Valimisaktiivsus hea, valijad rahulikumad

Kärdla valimiskomisjoni liige Tamara Alango ütles, et valijad on seekord rahulikumad, varasematel aastatel on komisjoniliikmed riigi tegemiste või tegematajätmiste pärast isegi riielda saanud. Eelhääletuse viimase päeva keskpäeval oli maakonnakeskuse Kärdla valimisjaoskond ehk ainuke koht, kus sai eelhääletada, valijaist täitsa tühi. Laua taga istusid ja ootasid valijaid valimiskomisjoni liikmed Aivo Saar, Arnold-Aare Kivisikk ja Tamara Alango. Nii Kivisikk kui Alango kinnitasid, et rahvas käib seekord hoolega valimas. “Käivad, ja päevasel ajal päris ilusti, nii poolsada inimest, eile oli lausa kaheksakümmend, aga õhtud on vaiksemad, peale kella viit ja kella kaheksani on oluliselt vähem valijaid,” rääkis Kivisikk.


Tuuletorni sisustaja valitud

Käina elamuskeskust Tuuletorn hakkavad sisuga täitma Lennusadama, teletorni, Palamuse muuseumi ja paljude teiste Eesti muuseumide ekspositsioonide valmistajad. Hiiumaa valla hindamiskomisjon tunnistas edukaks 700 000eurose hinnaga riigihanke “Elamuskeskuse Tuuletorn ekspositsiooni projekteerimine, tootmine ja paigaldamine” ühispakkumuse, mille tegid OÜ Produktsioonigrupp ja AS Atea. OÜ Produktsioonigrupp juhatuse liige Ott Sarapuu ütles, et Tuuletorni hankel osalemise otsustas paar olulist asja. “Meie igapäevases meeskonnas on mõned inimesed, kes on suured Hiiumaa armastajad, küll mitte hiidlased, aga see oli kindlasti üks põhjus,” nimetas ta esimese. Teiseks ütles ta, et 15aastase kogemusega ettevõttele pakuvad huvi just suured tööd, püsiekspositsioonide koostamine ja peatöövõtja roll. “Ja Tuuletorni puhul on Eesti mõttes tegemist suure objektiga,” kinnitas Sarapuu.


RMK taastab 18 hektarit liivikut

Riigimetsa majandamise keskus taastab poolsajandi jooksul kümme korda vähenenud pindalaga Pihla-Kaibaldi liivikut. Kaibaldi liiviku servaaladel tehtud raie tekitas küsimuse, miks RMK teeb raiet loodus kaitsealal. “Pole sügisest saati Kaibaldi liivikul kõndinud. Kurvavõitu käik oligi. Harvester oli seal ka jõudnud tegutseda. Ma kujutasin ette, et tegu on loodus- või maastikukaitsealaga. Tundmatuks oli tehtud mu tuttav rada,” kirjutas Harri Rinne sotsiaalmeedias. RMK looduskaitseosakonna juhataja Kaupo Kohv selgitas, et Pihla-Kaibaldi looduskaitse ala üheks kaitse eesmärgiks on sealse liiviku säilitamine. Kuigi Pihla-Kaibaldi liivik on siiani Eesti suurim, on suur osa Kaibaldi liivikutest viimase poolsajandi jooksul metsastatud. Praeguste taastamistöödega, mis vajalikud mitmele kaitsealusele liigile, tekitatakse liiviku servapoolsel alal avatud pinnast kokku 18,4 hektarit.


Elanikud peavad leppima tolmava teega

Kooli tänav 2 kortermaja elanikud on aastaid hädas nende akna alt mööda mineva kruusakattega teega, mis kuival ajal tolmab. Omavalitsusel tee tolmuvabaks muutmiseks raha pole ja liikluskorralduse muutmiseks ei nähta vajadust. Millise lahenduse pakkusid probleemile Kärdla osavallavanem Lauri Preimann ja valla liikluskomisjon, sellest pikemalt Hiiu Lehes.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised