19.02.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Kevad tuleb!

Linnuvaatleja Leho Aaslaid teatas, et Hiiumaal Arukülas nähti pühapäeval 10.veebruaril esimest kiivitajat, Saaremaal on nähtud esimesi põldlõokesi ja hallhanesid, Lätis ka sookurgesid. Kärdlast ja mitmelt poolt mujalt on teateid õitsevatest kevadekuulutajatest, lumikellukestest.


Hiidlastel saada 800 000 eurot

Maksu ja tolliameti (EMTA) andmetel oli Hiiu maakonnas eile hommikuks esitatud kokku 2871 deklaratsiooni. Nende alusel saavad esitajad tagasi 817 000 eurot ning juurde peab maksma 71 000 eurot. 2017. aastal esitas Hiiu maakonnas tuludeklaratsiooni u 4500 inimest. EMTA pressiesindaja Rainer Laurits ütles, et täpset prognoosi 2018. aasta deklaratsiooni esitajate arvu kohta on raske anda, kuna sel aastal esitatakse neid esmakordselt uue maksusüsteemi järgi.


Vallavanemaga spordikompleksi ja helikopteriplatsi konfliktist

Hiiumaa vallavolikogu opositsioon on algatanud vallavanem Reili Ranna umbusaldamise, mille hääletus toimub neljapäevasel volikogu istungil. Peamine süüdistus on, et vallavalitsuse eeltöö uue spordikompleksi rajamisel pole olnud piisav ning valmiv 16 meetri kõrgune hoone seab ohtu haigla helikopteriplatsi kasutamise, kuna asub osaliselt maandumisplatsi lõunapoolses lennukoridoris. Intervjuus räägib Hiiumaa vallavanem Reili Rand sellest, kas vallavalitsusel olid volitused arhitektuurivõistluse korraldamise ja projekteerimise lepingu sõlmimiseks ning kas rikuti detailplaneeringu toimingute järjekorda.


Peedu: Vajaksime uut maandumisplatsi

Hiiumaa haigla nõukogu esimees Agris Peedu ütles Hiiu Lehele, et helikopteri aandumisplats on haigla jaoks äärmiselt oluline, arvestades just vajadust saata erakorralised patsiendid saarelt viivitamatult ja ööpäevaringselt kõrgema etapi haiglasse. “Me näeme võimalust, et helikopteriplatsi asukoht võib muutuda, kuid oluline on see, et uue helikopteriplatsi ehitus ja asukoht peab olema kooskõlastatud pädevate asutustega, rahastus peab tulema vallalt ja praeguse helikopteriplatsi kasutus saab lõppeda alles siis, kui uus helikopteriplats on valminud,” loetles Peedu tingimusi. Peedu märkis, et kuigi praegune helikopteriplats on kasutuses, on see siiski juba amortiseerumas ning haigla ja seega kogu Hiiumaa vajaks modernset ja sertifitseeritud helikopteri maandumisplatsi.


Täiskasvanuhariduse seminar lükkub

Täna toimuma pidanud Kärdla täiskasvanuhariduse koostööseminar lükkub aprillikuu algusesse. Täiskasvanud õppija nädala Hiiumaa koordinaator Pille Altermann teatas, et seminar jääb ära ETKA Andrasest tuleneval põhjusel.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised