15.02.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht


Kahekordne maailmameister jõudis koju

Kui USAs Wisconsinis peetud jää- ja lumesurfi maailmameistrivõistlustel kaks kuldmedalit võitnud Boris Ljubtšenko teisipäeva õhtul tagasi Hiiumaale jõudis, oodati teda Heltermaa sadamas lillede ja rõõmuhõisetega. Ljubtšenko tuli maailmameistriks jääsurfi lühirajaslaalomis ja kursisõidus. Kiirussõidus jäi ta jagama teist-kolmandat kohta. Juba sel nädalavahetusel toimuvad Eesti meistrivõistlused (EMV) jääsurfis ja Ljubtšenko loodab ka neil osaleda. Võistluste toimumispaik pidi esialgu olema Hiiumaal, kus samal nädalavahetusel toimub ka Jääkala festival. Kuna võistluspaik siiski päris lukus pole, pole ka lõpuni kindel Ljubtšenko osalemine. Eile hilisõhtustel, peale lehe trükkiminekut teatas maailmameister, et Orjaku lahel on jää paksus piisav ja EMV toimub siiski Hiiumaal.

 

Igal sadamal oma mured ja rõõmud

Jaanuari lõpus korraldas SA Hiiumaa sadamad kohtumisi Kärdla, Orjaku ja Sõru sadama kogukondadega. SA Hiiumaa sadamad nõukogu esimees Margus Kastein ütles, et huvi sadamate tuleviku vastu oli suur ja kõigil kohtumistel oli rohkelt osavõtjaid. Koosolekutel ilmnes, et sadamate seisukord, sihtrühmad ja probleemistik on veidi erinevad. Kärdla sadama  koosolekul toodi välja, et peamiseks mureallikaks on politseimaja poolne kalurite kai, mille juurdepääs vajab liiva liikumise tõttu süvendamist. Orjaku sadam on tuultele avatud ja vajaks lainemurdjat, pikemas perspektiivis vajab sissesõidu faarvaater süvendamist, lisaks tuntakse puudust elektrivõimsusest ja külaliskai kohtadest. Sõru sadama teenustevalik on kõige piiratum, külaliskai halvas seisukorras ja vajab remonti.

Spordikeskus jääb, helikopteriplats kolib

Konflikt Hiiumaa uue spordikeskuse ja haigla helikopteri maandumisplatsi vahel on saamas lahendust. Hiiumaa vallavanem Reili Rand ütles Hiiu Lehele eile, kolmapäeval kohtusid vallavanem, arenguosakonna juhataja Monika Pihlak ja arhitekt Kaire Nõmm lennuametis Andres Lainojaga, kes on lennuliiklusteeninduse ja lennuväljade osakonna vaneminspektor. Koos arutati kopteriplatsi võimaliku uue asukoha üle haigla lähiümbruses. “Selgus uue ja kõigile osapooltele sobiva asukoha osas on saabumas tuleval nädalal,” kinnitas vallavanem. Sama teema oli arutlusel Hiiumaa haigla juhtidega toimunud kohtumisel, kus saavutati eelkokkulepe, et maandumisplats kolib. Uue kopteriplatsi ehitust rahastab Hiiumaa vald omavahenditest, haigla katab sertifitseerimisega seotud kulud ja tagab hilisema hoolduse. Järgmise nädala volikogu istungil ootab vallavanemat ees üheksa opositsiooniliikme algatatud umbusaldusavaldus samal, helikopteriplatsi teemal.

 

Hiiu Lehe vahel teemaleht ABIKS VALIJALE, milles intervjuud kaheksa riigikogu kandidaadiga.

Nädalalõpu teemad: Kärdla põhikooli muusikõpetaja tegi õpimõminaräpi ja tartlanna Elle Mets trükkis hiiukeelseid köögirätikuid.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised