01.02.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Teenetemärgi saaja:“See pole võimalik!”

“See pole võimalik,” oli Hiiumaa tarbijate ühistu juhataja Kaja Antonsi esimene reaktsioon, kui teda teisipäeva hommikul Valgetähe IV klassi teenetemärgi saamise puhul õnnitlesin. “Kuidas see võimalik on? Kuidas need medalid tulevad? Appi! Ma olen praegu täiesti tumm. Mul tulevad praegu pisarad silma – nii tubli ma ka pole,” keesid ta tunded üle. Valgetähe teenetemärgi pälvis Antons kui ettevõtluse edendaja Hiiumaal. Ka Hiiu Leht on märganud muutusi, mis tarbijate ühistus toimunud peale seda, kui Antons 2015. aastal ettevõtet juhtima asus, ning ettevõtte uusi arenguid kajastanud. Detsembris valis Hiiu Lehe toimetus Kaja Antonsi 2018. aasta tegijaks, leides, et kõige suurema positiivse mõjuga Hiiumaa ja selle elanike jaoks on mullu tema juhtimisel tehtu.

 

Eesti tunnustab Estraveli suuromaniku teeneid

Valgetähe III klassi teenete märgisaab  presidendilt hiidlane Mark Aivo Takis kui ettevõtluse edendaja ja eestluse hoidja Austraalias. “Olen väga tänulik Vabariigi Presidendi poolt osutatud tähelepanu ja tunnustuse eest,” lausus Takis ettevõtte kodulehe vahendusel. “Ühtlasi sooviksin tänada kõiki oma kolleege Estravel Grupi reisibüroodes üle maailma, kellega koos töötades ei ole miski võimatu.” Mark Aivo Takis on Baltikumi suurima ja vanima, rahvusvahelisel turul tegutseva reisibüroo ASi Estravel juhatuse liige ja põhiaktsionär. Hiiu Leht kirjutas 2017. aastal Takisest kui ettevõtjast, kelle ettevõttes ei looju päike kunagi. Mullu augustis 30. tegevusaastat tähistanud Estravel tegutseb Austraalias nime all Aerotravel. 2003. kuni 2015. aastani elas Takis ise Austraalias, algul viis aastat Brisbanes ja siis seitse aastat Sydneys. Muuhulgas oli ta ka Eesti aukonsul Austraalias ja Sydney Eesti seltsi esimees.

 

Käinast Adelaidesse kilet tootma

Käina ettevõtte ASi Dagöplast ekstruuder ja plasti ümbertöötlemise masin saadeti mullu sügisel Austraaliasse, Adelaidesse, et sealgi hakata tootma biolagunevat kilet. Ettevõtte tegevjuht Kulvo Pendra ütles, et masinad müüdi Dagöplasti sõsarettevõttele, samuti BioBag gruppi kuuluvale ja Adelaide linnas tegutsevale BioBag World Australiale. Masinad reisisid meritsi neli kuud, et Hiiumaalt sihtkohta jõuda. Austraaliasse saadeti terve masinate komplekt, millega saab kohapeal biolagunevat kilet toota ja kilejääke ümber töödelda. Seni on biolagunevaid tooteid kaugesse saareriiki saadetud ka Hiiumaalt, kuid probleemiks on olnud tarneaegade pikkus.

 

Leigri: Seda opositsioon andeks ei anna

Antti Leigri juhtis 12 aastat Pühalepa volikogu aseesimehena, nüüd on ta teist aastat Hiiumaa vallavolikogu opositsioonis, mis äsja esitas järjest kaks umbusaldusavaldust. Volikogu esimehe umbusaldus kukkus läbi, teine, vallavanema umbusaldus tuleb arutelule volikogu järgmisel istungil. Sellest, milline on kahe positsiooni erinevus, miks umbusaldused esitati kuigi on ette teada, et need läbi ei lähe ja mida opositsioon endkes ei anna, sellest räägib Leigri Hiiu Lehele antud intervjuus.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised