01.02.2019

Kultuuriminister aastakõnes: nelja aastaga on kultuuritöötaja miinimumpalk tõusnud 78%

Kultuuriminister Indrek Saar tegi täna, 30. jaanuaril Riigikogus ettekande kultuuripoliitika põhialuste dokumendi Kultuuripoliitika põhialused aastani 2020 elluviimise kohta. Kultuuriministri ettekanne kultuuripoliitika põhialuste elluviimise kohta eelnenud aastal toimub iga-aastaselt Riigikogu kevadistungjärgul.

 

„Eesti kultuur on ainult Eestis võimalik. Ja kõik muu, mis Eestis on, see on võimalik ka mujal. Seepärast on meie riigina olemise peamine mõte alati kultuur. Kultuuri areng ei ole võimalik, kui loojate tööd ei väärtustata. Just seepärast on alates 2015. aastast Kultuuriministeeriumi eesmärk olnud kultuuritöötajate palgatõus. Nelja aastaga oleme tõstnud kõrgharidusega kultuuritöötaja miinimumpalka 78%,“ ütles kultuuriminister Indrek Saar.

 

Minister võttis kokku ka rikkaliku kultuuriaasta, riigi saja aasta juubeli ettevõtmised, mis jõudsid enam kui poole tuhande sündmusega publikuni 35 riigis.

 

„2018. aasta läheb ajalukku kui aasta, mil Eestis loodi ja nähti kultuuri rohkem kui kunagi varem. See oli ajalooline aasta,“ kinnitas Saar viidates . „Kultuuriministeeriumi ülesanne on kultuurile uute väravate avamine, mitte müüride ehitamine. Avatud peame olema ennekõike oma kodanikele, omavalitsustele, kogukondadele. Riigi ülesanne on toetada eraalgatusi kultuuri rahastamisel,“ selgitas minister.  

 

Tänane aastakõne oli kultuuriminister Saarele sellel valitsemisperioodil viimane. Aastakõne täistekst on Kultuuriministeeriumi kodulehel ning kõne video Kultuuriministeeriumi Facebooki lehel.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised