29.01.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Umbusaldusavaldus vallavanemale

Neljapäevasel Hiiumaa vallavolikogu istungil avaldas 23liikmelise volikogu üheksa liiget umbusaldust vallavanem Reili Rannale. Umbusalduse allkirjastasid opositsiooni liikmed, kes leiavad, et vallavanem ei ole suutnud valda juhtida kogukonda kaasates, on eitanud olulisi probleeme ja jätnud need lahenduseta, ületanud oma pädevuse piire ja tekitanud vallale olulist kahju. “Olen vallavanemana kõigis oma sõnades ja tegudes toiminud alati Hiiumaa hüvanguks, täie pühendumuse ja lugemata töötundidega. Olen nõus, et alati saaks tööd teha veelgi rohkem ja paremini, kuid umbusaldusavalduses esitatud süüdistusi ei saa ma omaks võtta,” ütles vallavanem Hiiu Lehele. Vallavanemale esitatud süüdistused puudutavad Hiiumaa spordikeskust. Umbusalduse avaldajate hinnangul võib see 16 meetri kõrgune ehitis planeeritud asukohas Põllu tänaval tuua kaasa olukorra, et Hiiumaa haigla kopteriplatsi ei saa enam kasutada meditsiinilendudeks.

 

Suursaarte riigihange vaidlustati kohtus

Tallinna–Kuressaare–Tallinna ja Tallinna–Kärdla–Tallinna lennuliinil avaliku liiniveo teostamise ja teenindamise riigihanke tähtaeg lükkus 1. veebruarile, samal päeval arutab kohus OÜ NyxAir vaiet hanketingimuste kohta. Maanteeamet kuulutas mullu detsembris välja uue hanke tähtajaga 24. jaanuar. Kahe vaidlustuse tõttu on hanke tähtaeg lükkunud 1. veebruarile. Kuressaare liinilennuki kohtade uue arvu, 40 vaidlustasid nii OÜ NyxAir kui OÜ Airest. OÜ Nyx Air vaiet riigihangete vaidlustuskomisjon läbi ei vaadanud ja ettevõte pöördus kohtusse. OÜ Airest vaide vaatas komisjon läbi, kuid ei rahuldanud. ASi Airest esindaja Avo Tölpt ütles Hiiu Lehele, et vaidlustuskomisjoni otsust nad kohtus ei vaidlustanud ning hankel ei osale.

 

Seadmete rikke tõttu jäi osa reisijaid kokku lugemata

Kui palju tõi mullu 1. juulist kehtima hakanud tasuta sõit Hiiu maakonnaliinide bussidesse rohkem reisijaid, saab öelda vaid hinnanguliselt. Nimelt streikisid aasta lõpupoole eelmise vedaja ASi Hansa Liinid busside validaatorid ja suur hulk reisijaid jäi seetõttu loendamata. Hansa Liinide Hiiumaa piirkonna juht Martin Kagadze ütles, et kaheksa aastat kasutuses olnud seadmed olid juba amortiseerunud, sellest ka rikked. Nii oli novembris paar nädalat rivist väljas ühe bussi ja detsembris sama kaua teise bussi validaator. Kagadze hinnangul jäi novembri ja detsembri numbreid oktoobriga võrreldes kummalgi kuul loendamata paar tuhat bussisõitjat.

 

Tubli bussijuht aitas eakat meest

Bussireisija Meeli-Heli Lepna kiidab GoBusi bussijuhi Avo Kaili otsustavat käitumist keerulises olukorras, kus mõni teine oleks ehk käega rehmanud ja kõrvale vaadanud. Lepna kirjeldas bussifirmale saadetud kirjas, et bussis oli üks väga segaduses vana mees, kes oli ostnud pileti Vana-Pääskülla, aga ei teadnud, kus tuleb tegelikult maha minna ja kes talle vastu tuleb ning tal ei olnud isegi vist telefoni. Bussijuht rahustas meest ja vahepeal helistas politseile, kes vanahärrale peatuses vastu tuli. Hiiu Lehe andmetel on tegemist Kõpu  pansionaadi elanikuga, kes varasemaltki omapäi pansionaadist lahkunud, kuid seekord jõudis eriti kaugele. Järgmisest kuust on eakas mees Tohvri hooldekodus, kus hooldatavatel on ööpäevaringne valve.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised