25.01.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

PPA peadirektor kutsub vägivalda märkama

Maikuus teist ametiaega alustanud politsei- ja piirivalveameti (PPA) peadirektor Elmar Vaher kohtus Kärdla politseijaoskonna töötajatega ja rääkis Hiiu Lehele politsei tööst. Peadirektor ütles, et eelmise aasta maist algas tal teine ametiaeg ja tal on plaan ka seekord läbi sõita kõik 15 politseijaoskonda, kordonid, piiripunktid, keskkriminaalpolitsei jt. Kärdlasse jõudis ta niiöelda teisel katsel, sest sügisene sõit jäi ära. Peadirektor sõnas, et on väga rahul Kärdla politseijaoskonna uue juhi valikuga, Moonika Raudsepaga. Olulise teemana nimetas ta lähisuhtevägivalda, kus olukord tema hinnangul on päris halb. Vaher kutsus kohaliku omavalitsuse töötajaid, lastekaitsjaid, klassijuhatajaid, lasteaednikeni välja koostööd tegema, märkamaks vägivalla all kannatavaid lapsi. Samamoodi kutsus ta vägivallast teada andma naabreid, tuttavaid, sõpru: “Kui te ei teata, siis me ei saa aidata vägivalda lõpetada.”

 

Dagöplast ja diakooniakeskus töötukassa parimad partnerid

Töötukassa tänas eelmise aasta parimaid tööandjaid ning koostööpartnereid, kelleks Hiiumaal on Dagöplast ja diakooniakeskus. ASi Dagöplast tegevjuht Kulvo Pendra ütles, et koostööd püütakse teha erinevate gruppide ja organisatsioonidega ning töötukassa antud tiitel kinnitab, et ettevõte on õigel teel. “Meie arvates on saar paremini tasakaalus, kui kõikidel on jõukohast töist tegevust ja sissetulekut. Selleks tegelemegi inimeste koolitamisega ja pakume töövõimalust erinevatele inimestele. Oskuste paranedes paraneb tavaliselt ka inimese sissetulek ja tööga rahulolu,” ütles Pendra. Ettevõtte personalijuht Liljan Leo rääkis, et Dagöplast vahendab kõiki oma tööpakkumisi läbi töötukassa ning nende kaudu on oma meeskonda leitud häid töötajaid pikaajaliste töötute seast. Tiitliga aasta tööandja tunnustati Dagöplasti juba teist korda, eelmine kord 2014. aasta eest.

 

Gripp jõuab saarele viivitusega

Terviseameti andmetel pöördus Hiiumaal 14.–20. jaanuarini ülemiste hingamisteede ägeda viirusnakkusega arsti poole 42 inimest, gripp diagnoositi viiel inimesel. “Hiiumaal ongi haigestumuse tõus mandriga võrreldes mõnenädalases nihkes. Ehk on see midagi, mille üle võiks täitsa rõõmu tunda,” ütles ameti kommunikatsioonijuht Simmo Saar. Samal perioodil pöördus Eestis kokku ülemiste hingamisteede viirusnakkus te tõttu arstide poole 4390 haigestunut, neist 39,9 protsenti olid lapsed. Grippi haigestumine oli eelmisel nädalal kõrgeim Lääne- ja Ida-Virumaal, Valgamaal, Pärnumaal ja Tallinnas.

 

Mõte koolipäeva hilisemast algusest kütab kirgi

Sotsiaalministeeriumis saab viimast lihvi eelnõu, mille kohaselt koolipäeva võib enne kella üheksat alustada ainult hoolekogu nõusolekul. Eelnõu puudutaks pea kõiki Hiiumaa koole. Hiiumaal algab vaid Palade põhikooli esimene tund kell 9.05. Sedagi alles sellest aastast ehk kogemuste jagamiseks on veel veidi vara. Palade põhikooli direktor Antti Leigri ütles, et talle isiklikult meeldib, et õppetöö algab kell 9. Ta tõi välja ka, et hilisemat kooli algust toetavad ka erinevad teaduslikud uuringud. Emmaste põhikooli esimene tund algab praegu kell 8.15. Kooli direktor Merje Kikas ütles, et ei oska kõiki osapooli arvestavat seisukohta veel anda, sest puudub näiteks lapsevanemate ja õpetajate arvamus, kuid kooli juhtkond kaaluks hilisemat koolipäeva alustamist küll. Kõige varem peavad koolipäeva alustama Kärdla põhikooli õpilased ja seda juba kell 8. Kärdla põhikooli direktor Margit Kagadze ütles, et Kärdlas on koolipäev aastakümneid alanud kell 8. “Viimaste terviseuuringute valguses on aga minu arvates õppekorralduses vaja muudatusi teha,” ütles koolijuht välja oma seisukoha. Kagadze lisas, et Kärdla põhikoolis seisavad need arutelud veel ees.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised