22.01.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Lasteaed töötab sel suvel koolimajas

Kärdla lasteaiamaja remont algab sel suvel ja tänu sellele saavad lasteaialapsed mõned kuud koolis käia. Kärdla osavallavanem Lauri Preimann ütles, et esialgne plaan on anda lasteaed ehitajatele üle maikuu lõpus. Ehitustööde ajal saab lasteaiapere kasutada Kärdla põhikooli maja. Lasteaia juhataja Tiina Hinno ütles, et koolimaja ruume käidi vaatamas juba eelmise aasta lõpus ja need sobivad. Juhataja nentis, et eesootav kolimine on väga suur töö: “Eks me selle pärast natuke hirmul ole ja ega me täielikult seda ette ei kujuta enne, kui see ehituseaeg käes on.” Tõenäoliselt jääb suurem osa lasteaia varandusest samasse majja, koolimajja kaasa võetakse vaid kõige vajalikum. Ehitushanke plaanib osavald välja kuulutada veebruari lõpus-märtsi alguses. Tööde kestuseks on ette nähtud kolm-neli kuud.Kultuuripärli preemia pälvis Sõru Jazzi korraldaja

Hiiumaa kultuurkapitali ekspertgrupp valis Kultuuripärliks 2018 Guido Kanguri, kelle algatatud festival Sõru Jazz toimub tänavu juba 12. korda. Aasta parima maakondliku kultuurisündmuse tänumeene, keraamilise pärlikarbi klaasist pärliga, millega kaasneb 1650eurone preemia, võttis vastu festivali üks korraldajaid Pille Lukin. “Alati on tore, kui sind märgatakse ja su tegemisi hinnatakse, aga seekord on see natuke rohkem tähtis, sest selle olete andnud teie, Hiiumaa rahvas,” ütles Lukin. Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupi esimees Anton Kaljula tänas kultuuritöötajaid meeldiva aasta eest ning avaldas soovi, et tänu ja preemia motiveerivad neid oma tööd edasi tegema. Kokku jagas ekspertgrupp kultuurivaldkonna tublidele tegijatele seitse preemiat.

 

Kihnu Veeteed uuendab kodulehte

Mandri ja väikesaarte vahel opereeriv Kihnu Veeteed teatas rekordaastast väikesaarte liinidel, kasvunumbreid näitas ka kahe suursaare vaheline liin. Kihnu Veeteede juhi Andres Laasma sõnul tehti mullu Hiiumaal asuva Sõru ja Saaremaal asuva Triigi sadama vahel 1520 reisi, veeti ligi 44 000 reisijat ja ligi 20 000 sõidukit. Paraku oli sel aastal oli juhus, kui Hiiumaad külastanud välismaalased planeerisid sõitu edasi Saaremaale ringi, mandri kaudu. Küsimusele, miks nad otse ei lähe, tuli üllatunud vastus – kas kahe saare vahel käib laev? Tõepoolest võõral inimesel on ilmselt raskusi isegi laevafirma nime seostada Hiiumaa ja Saaremaa vahelise liiniga. Ka pole Kihnu Veeteede kodulehel sõnagi teksti inglise keeles. Laasma ütles, et Kihnu Veeteede uus veebileht, millel ka inglisekeelne osa, loodetakse valmis saada enne suve.

 

Kiire internetiga liitujaid veel rohkem

Tähtajaks laekus Elektrilevile Hiiumaalt 628 kiire interneti sooviavaldust. Juba sügisel registreerusid valla korraldatud küsitluse vahendusel kiire internetiga liitumiseks 518 aadressi. Peale valla küsitlust tuli aga sellest uuesti teatada võrgu ehitushanke võitnud ASile Elektrilevi. Niiöelda topeltavalduste täitmine tekitas ka küsimusi. Näiteks, mis saab neist, kes küll valla küsitluse täitsid, aga ei pannud tähele, et ka Elektrilevile tuleb oma soovist teada anda. Ettevõtte sideteenuste juht Oliver Ruus ütles, et neil, kes uut avaldust teha ei jõudnud, pole tarvis muretseda, sest sooviavalduste kogumine avatakse uuesti.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised