18.01.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Turvaline elukeskkond hoitud

Hiiumaa politsei jaoks oli lõppenud aasta ühest küljest hea – vähenemistrendis on nii kuritegude kui väärtegude arv, teisalt on roolis rohkem joobes juhte ja rohkem liigub narkootikume. Meie uus politseijuht Moonika Raudsepp on ametis olnud neli kuud ja ütleb, et kiire on: “Varasemalt olin patrulltalituse juht ja eks ma olin arvestanud, et juhiametis on tööd palju, kiire on ja väga kiiresti tuleb otsuseid langetada. Selles mõttes midagi üllatusena ei tulnud, aga tempo on kiirem, kui ma arvasin.” Politsei eelmise tööaasta hindas ta heaks: “Kärdla politsei jaoskond on teinud head tööd ja turvaline elukeskkond, mis on saareelu võlu, on hoitud. Kuritegude arv on langustendentsis ning selles mõttes on tehtud head tööd ja saar tundub turvalisena – selline on üldmulje,” ütles Raudsepp. Samas on ka valdkondi, kus on olnud statistiliselt kehvem aasta kui eelmine või isegi kehvem kui eelmised neli. “Need on valdkonnad, millega meil tuleb edasi tegeleda – rohkem ennetust, rohkem sekkumist ja loodame, et näitajad edaspidi paranevad,” ütles Raudsepp.

 

Randmaa hakkab juhtima kogu Eesti teehoiuvaldkonda

Seni maanteeameti Põhja regiooni hooldejuhina töötanud hiidlane Raido Randmaa (34) juhib nüüd kogu Eesti teehoidu. Hiljuti lõppenud konkursil kandideeris Raido Randmaa maanteeameti teehoiudirektori ametikohale ja osutus valituks. Lääne regiooni hooldevaldkonna juht Hannes Vaidla ütles, et tal on noore kolleegi edu üle hea meel: “Seni oli hiidlaste juhtida poole Eesti teehoid, peagi kogu Eesti.” Vaidla lisas, et soovitas ka ise Randmaal kandideerida ja oli väga rahul, kui ta valituks osutus: “TTÜ lõpetanud, keeled suus, 30ndates noor mees – kõige õigem aeg karjääri teha.” Randmaa, kes on maanteeametis töötanud erinevatel ametipostidel täpselt kümme aastat, ütles, et enne avalduse esitamist oli siiski ka kõhklemist ja kaalumist. “Ennekõike tuli saada toetus oma perekonnalt, kuna nemad minu kandideerimist igati toetasid, siis otsustasin avalduse esitada,” selgitas ta. Randmaa tunnistas, et oli meeldivalt üllatunud, kui valituks osutus, kuna uus töö pakub nii väljakutseid kui võimalusi.

 

Vastajad eelistasid uue poe asukohana kardirada

Hiiumaa tarbijate ühistu Coop küsis sügislaadal hiidlaste arvamust Käina Konsumi võimaliku asukoha kohta. Lisatud Käina kaardil oli välja pakutud kuus asukohta, mille vahel vastajad valida said. Coopi juhataja Kaja Antons ütles, et peale laata viidi kaart koos ankeediga kaheks nädalaks ka Käina Konsumisse. Kokku avaldas poe tulevase asukoha kohta arvamust 604 inimest. Kõige rohkem hääli, 160 sai asukoht number 3 ehk praegune kardirada.

 

Reformierakonna piirkonnajuht kritiseeris erakonna valikuid

Hiiumaa reformierakondlaste juht pole rahul, et nende antud sisend erakonna valimisprogrammis on peaaegu olematu ja ainus kandidaat Aivar Viidik erakonna üldnimekirjas marginaalsel, 81. kohal. Hiiu Leheni jõudis Reformierakonna Hiiumaa piirkonnaorganisatsiooni esimehe Peep Lillemägi kiri piirkonna juhatuse liikmetele. Kirjas avaldab ta rahulolematust selle üle, kui palju või õigemini kui vähe võeti arvesse nende sisendit erakonna valimisprogrammi. Samuti pole ta rahul kohaga, mille erakonna ainus kandidaat Aivar Viidik sai sisevalimiste järel. Lillemägi kinnitas, et sellise kirja ta juhatuse liikmetele saatis. “Piirkonnajuht peab ikka liikmetega suhtlema. Ka selgitama asju, millest loodetud paremat.” Avaldatud erimeelsuste kohta ütles ta, et oma arvamus on Reformierakonna põhikirjas täiesti lubatud: “Alati ei olda ühel nõul, aga eesmärgi nimel ollakse ühtsed. Nimekiri ja programm on üldkogu poolt kinnitatud, neid muutma keegi ei hakka.”

Rohekm uudiseid www.hiiuleht.ee

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised