08.01.2019

SA Kärdla Sadam võib kohtupidamisest pääseda

Hiiumaa vallavolikogu võttis vastu otsuse asutada SA Hiiumaa Sadamad. 20. jaanuaril jõustuv otsus võib kohtu alt päästa SA Kärdla Sadam, kuna see ühendatakse uue sihtasutusega.

Juriidiline isik SA Kärdla Sadam on üks süüdistatavaid nn Kärdla sadama kohtuasjas, mille põhisüüdistuseks rahapesu ja sellega seotud kuriteod, mis pandi toime sadama ehituse ajal.

Juba eelistungil 2017. aasta juunis esitas SA Kärdla Sadam kaitsja advokaat Ain Kalme taotluse lõpetada kriminaalmenetlus sadama haldaja suhtes oportuniteediga. Prokurör taotlust ei rahuldanud, kuid uue valla ümberkorraldused loovad selleks võimaluse. Nimelt algatas Hiiumaa vald SA Hiiumaa Sadamad moodustamise, mis haldaks valla kõiki kolme sadamat: Kärdla, Orjaku ja Sõru. Novembrikuu istungil, kui teemat arutati, küsis volikogu liige Inge Talts, kuidas saab õigusriigis olla nii, et kohtu otsust, kes on süüdlane või mitte, ei tulegi.

SA Kärdla Sadam tegevjuht Sven Kriggulson leidis, et “prokurör saab iga kell sihtasutuse registrikanded peatada, kui ta peab seda vajalikuks”. Milline on prokuröri seisukoht, sellest pikemalt Hiiu Lehes.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised