08.01.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Lageraie või kinnisvaraarendus?

Enamik Heltermaa sadamasse sõitjaid märganud Arukülas tee ääres suuri palgivirnasid. Tegemist polevat aga mitte järjekordse lageraielangiga, vaid kinnisvaraarendusega. Sinilille ja Lauri kinnistute detailplaneeringu  kinnitas Pühalepa vald juba 2008. aastal. Pühalepa osavallavanema Liili Elleri sõnul on kruntide omanikud aja jooksul vahetunud ja siiani polnud keegi detailplaneeringut ellu viinud. “Praegune omanik OÜ Eesti Metsnik on sellega aga algust teinud ning alustanud kruntide moodustamisega,” ütles Eller. Hiiumaa vallavalitsus nõustus kinnistuste jagamisega mullu oktoobris vastavalt detailplaneeringule, kumbki kinnistu jagatakse nelja elamukrundi ja juurdepääsutee katastriüksusteks. Osavallavanema sõnul on elamukruntide suurused 1–2,84 hektarit. Uusi katastriüksuseid veel maakatastrisse kantud ei ole. Hiiu Leheni on jõudnud spekulatsioonid, et tegemist võib olla lihtsalt metsaraiega. Saaremaa päritolu OÜ Eesti Metsnik juhatuse liige Antti Lõugas kinnitas, et tõepoolest on Heltermaa lähistele planeeritud nende kinnisvaraarendus. Ta nimetas planeeritavat arendust heteromeeste turvakülaks, mis saab olema esimene Eestis.

 

Muutusid laevade ja busside väljumisajad

Eilsest muutusid olulisel määral Hiiumaa maakonnaliinide ja päevaste kaugliinibusside väljumisajad. Kaugliinide hommikused ja õhtused väljumisajad jäid samaks. Hiiumaa valla ühistranspordispetsialist Piret Sedrik põhjendas, miks teade toimetuseni hilinemisega jõudis, et viimased kellaajad said paika alles reede hilisõhtul. Muudatustel on tema sõnul kaks põhjust: maakonnaliinidel on uus vedaja AS GoBus ja tulenevalt hankega seatud ülesandest muudeti maakonnaliinide väljumisaegu, teiseks muutis OÜ TS Laevad eilsest parvlaevade sõiduplaani.

 

Lepiku palvemaja korjandus ratastooli remondiks

Jõuluajal avasid endise Lepiku palvemaja praegused elanikud Margus Kastein ja Piret Lauri oma kodu uksed kogukonnale. Kuna jõulupühad on andmise aeg, otsustati teha korjandus samas külas elava Aivo Aunpuu ratastooli remondiks. Aivol on ratastooli vaja, sest tal on sügav puue, mis takistab liikumist. Tema ja ta pere jaoks oli annetuse saamine üllatus. Aivo noorem õde Elo ütles, et nad on tänulikud: “Me olime täiesti üllatunud. Tore, et meil sellised naabrid ja kogukond on!” Margus Kastein ütles, et idee korjandus just Aivo abistamiseks korraldada tuli osavalla inimestelt. Mõne tunniga kogusime annetusi kokku 178 eurot, mille kohe järgmisel päeval talle üle andsime,” sõnas Kastein.

 

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised