04.01.2019

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Volikogu tühistab preemiaotsuse osaliselt

Hiiumaa vallavolikogu esimees Aivar Viidik kutsus eile kokku volikogu, et võtta seisu koht volikogu detsembrikuu otsuse suhtes, millega volikogu liikmed määrasid iseendale preemia. Volikogu istung algab esmaspäeval, 7. jaanuaril kell 15 Kärdlas vallamaja saalis. Volikogu otsuse peale saatis Hiiumaa vallavolikogule omapoolse märgukirja rahandusministeerium, milles juhiti tähelepanu, et tegemist on õigusrikkumisega ja seadusega vastuolu lahendamiseks tuleks Hiiumaa vallavolikogul vastav otsus kehtetuks tunnistada selles osas, mis näeb ette preemia maksmise volikogu liikmetele.

 

SA Kärdla Sadam võib kohtupidamisest pääseda

Hiiumaa vallavolikogu võttis vastu otsuse asutada SA Hiiumaa Sadamad. 20. jaanuaril jõustuv otsus võib kohtu alt päästa SA Kärdla Sadam, kuna see ühendatakse uue sihtasutusega. Juriidiline isik SA Kärdla Sadam on üks süüdistatavaid nn Kärdla sadama kohtuasjas, mille põhisüüdistuseks rahapesu ja sellega seotud kuriteod, mis pandi toime sadama ehituse ajal. Juba eelistungil 2017. aasta juunis esitas SA Kärdla Sadam kaitsja advokaat Ain Kalme taotluse lõpetada kriminaalmenetlus sadama haldaja suhtes oportuniteediga. Prokurör taotlust ei rahuldanud, kuid uue valla ümberkorraldused loovad selleks võimaluse. Nimelt algatas Hiiumaa vald SA Hiiumaa Sadamad moodustamise, mis haldaks valla kõiki kolme sadamat: Kärdla, Orjaku ja Sõru. Novembrikuu istungil, kui teemat arutati, küsis volikogu liige Inge Talts, kuidas saab õigusriigis olla nii, et kohtu otsust, kes on süüdlane või mitte, ei tulegi. SA Kärdla Sadam tegevjuht Sven Kriggulson leidis, et “prokurör saab iga kell sihtasutuse registrikanded peatada, kui ta peab seda vajalikuks”. Milline on prokuröri seisukoht, sellest pikemalt Hiiu Lehes.

 

Hiiumaad räsinud torm viis laevaühenduse ja elektri

Teisipäeva öösel vastu kolmapäeva alanud torm põhjustas saarel ulatuslikke elektrikatkestusi, katkestas ühendused, murdis palju puid ja muutis teeolud väga kehvaks. Kolmapäeva hommikuks oli Hiiumaal vooluta koguni 1300 majapidamist. Puhanguti ulatus tuul rannikul ligi 27 meetrini sekundis. Seetõttu katkes terveks päevaks ka parvlaevaühendus Hiiumaa ja mandri ning Hiiumaa ja Saaremaa vahel. Reisija Kaja Antons avaldas sotsiaalmeedias tänu parvlaeva Leigri perenaisele ja kogu meeskonnale, kes tormilõksu jäänud reisijatele öömaja, maitsvat suppi, tekki ja patju pakkusid. Katkestus andis end õhtuks tunda nii, et mõne kaupluse mõned riiulid olid üsna tühjad, sest ka kaubaautod ei pääsenud saarele. Parvlaevaliiklus taastus eile hommikul, mil parvlaev Tiiu väljus kell 6.30 Heltermaalt. See reis aga ei möödunud väikeste viperusteta.

 

Hiiumaa päästjate aastavahetus möödus rahulikult

Kui mujal Eestis oli aastavahetus päästjate jaoks töine, siis Hiiumaa päästjate jaoks möödus aastavahetus rahulikult. Ameti pressiesindaja Triin Oeselg ütles, et aastavahetusel oli Hiiumaal vaid kaks väljakutset, jõulude ajal neli ning ei ühtegi liiga tõsist. Kärdla politseijaoskonna juhtivpolitseinik Gea Salumaa ütles, et aastavahetus möödus ka politsei jaoks ilma tõsisemate vahejuhtumiteta. Pühade ajal juhtus politseile teadaolevalt kuus liiklusõnnetust, peamiselt teelt väljasõidud, milles inimesed kannatada ei saanud. Neist ehk ohtlikem oli 30. detsembril toimunu, mille kohta sai politsei teate veidi enne kella 4 öösel. Teatati, et sõiduauto Audi sõitis Kärdlas Eha ja Põllu tänava ristmikul sillapiirdest alla, lebab paremal küljel jões ja auto juures juhti ei ole. Sõiduk teisaldati politseiparklasse ja samal päeval pöördus autot juhtinud mees ise politseijaoskonda.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised