28.12.2018

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Hiiumaa vallavolikogu kordas Loksa viga

2007. aastal lõi Eestis laineid uudis, kuidas Loksa volikogu liikmed iseendale jõulupreemiat maksid, täpselt 11 aastat hiljem kordas viga Hiiumaa vallavolikogu. Volikogu selle aasta viimasel istungil, 20. detsembril oli eelviimase, 21. päevakorrapunktina arutlusel preemia maksmine Hiiumaa vallavanemale ja volikogu esimehele. Välisreisil viibinud vallavanem Reili Rand istungil ei osalenud, kuid volikogu esimees Aivar Viidik lahkus arutelu ja hääletamise ajaks istungitesaalist nagu korruptsioonivastases seaduses ette nähtud. Istungi videosalvestusest on näha, kuidas volikogu opositsiooni liige Artur Valk lahkuvale volikogu esimehele järele hõikab, miks volikogu liikmetele preemiat ei või maksta: “Kas me ei olegi head tööd teinud? Mis edasi sai, sellest pikemalt Hiiu Lehe veergudel.

 

Hiiumaa sõber Elmo Harjak

Sel aastal andis Hiiumaa arenduskeskus esimest korda välja Hiiumaa aasta sõbra aunimetuse. Tiitli nominentideks olid arenduskeskuse head koostööpartnerid ning esimesega väärtustati Swedbanki kliendihalduri Elmo Harjaku teeneid. Aasta lõpul rääkisime Hiiumaa Sõbraga sõprusest, saare majandusest ja muustki. Elmo Harjak ütles, et tema esimene mõte oli, et miks just sõber ja miks siis mina, et võib-olla oleks sobinud keegi teine seda tiitlit kandma. Kui lahti seletati, et ta sai selle arenduskeskuse koostööpartnerina, siis jäi ta rohkem sellega nõusse, kuna arenduskeskusega on koostööd tehtud väga pikalt. Tema ise annaks selle tiitli kohe Enn Kunilale.

 

Aasta isa aasta

Hiiumaa aasta isa 2018 Andres Laanejõe tahtis väiksena saada lasteaiakasvatajaks, tegi ise jõulukuuse ja valas sel aastal suurest rõõmust pisara, kui mudeliklubi tüdrukud MMil kuldmedalid kaela said. Igal jõuluajal on aasta isa oma perega kodus ja tähistatakse ka ema Tiia sünnipäeva, mis on päev enne jõule. Jõulukingitusi aasta isa ei oota, pigem ootab lapsi koju, et istuda ühise laua taga ja jõulupraadi süüa. “Ma ei ihkagi enam asju, mul on kõik olemas,” ütles Andres. Andresel ja Tiial on lapsi kahepeale kokku viis: Sander (30), Maarja (29), Egert (22), Mirjam (20) ja Sten-Andri (10). Suuremad võtsid kaasa oma kaasad ja lapselapsi on kolm – nii sai pühadeks tuba toredasti rahvast täis. Kui Andres ise laps oli, oli tal kaks soovi: ta tahtis saada loomaaia direktoriks või lasteaiakasvatajaks. Lahkuva aasta tähtsündmuseks nimetas Andres Laanejõe Hiiumaa mudeliklubi kasvandike Johanna Aaslepa, Merili Turski ja Siiri Taltsi raketimudelismi maailmameistrivõistlustel võidetud kuldmedaleid.

 

Hiiu Leht uuris, millised on soomlannast ITpraktikandi Henna Blomsteri kogemused Hiiumaal, millist nalja saab Selveri poebussis, kui palju oli pühadeaegset lähisuhtevägivalda ja kui kiiresti libedad teed-tänavad jälle pidama saab,

 

Hiiu Lehe aastalõpulisas pikk intervjuu laulja Tõnis Mägiga, presidendikantselei peakokk Taigo Lepik räägib, mida põnevat nägi Hiiumaa käsitöö- ja omatoodangu jõululaadal, milline kuusk võitis Postimehe hääletuse ja kuidas tuleb aastalõpp Kärdlas ja Kuressaares.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised