28.12.2018

Jõulupühad möödusid rahulikult ning suuremate sündmusteta

Jõulupühad olid päästjate jaoks rahulikud ning möödusid tõsisemate päästesündmusteta.  Kogu riigis oli 24.-25. detsembril kokku 17 tulekahjudega seotud päästesündmust.  Kokku reageerisid päästjad 44 väljakutsele, mille seas olid lisaks  tulekahjudele liiklusõnnetused ning abi osutamine kiirabile ja politseile. Päästeameti vastutava korrapidaja Martin Lambingu sõnul keegi tulekahjudes ei hukkunud, kuid paraku said inimesed kannatada. “Lisaks tulekahjudele reageerisid päästjad mitmetele liiklusõnnetustele, kus läks vaja päästjate abi. Seetõttu paneme liiklejatele südamele, et teed on libedad ning liikluses tuleb olla väga ettevaatlik,“ ütles Lambing.

 

Olulisemad päästesündmused Eestis:

    • 24.12 kell 11:07 Kohtla-Järvel toimus vannitoas gaasikatla leke, kus tõenäoliselt vingumürgistuse saanud 13. aastasele poisile anti kohapeal esmaabi. Päästjad tuvastasid gaasilekke ja tuulutasid korteri. Samuti kontrolliti päästjate poolt teisi eluruume. Korteris oli olemas suitsuandur, kuid puudus vingugaasiandur.
    • 24.12 kell 20:07 Valga linnas toimus garaaži põleng, kus tulekahju tagajärjel sai naisterahvas kannatada ning toimetati haiglasse. Päästjad kustutasid tulekahju.
    • 25.12 kell 03:59 toimus Tallinnas Uus-Maleva tänaval viiekorruselise hoone ühes korteris tulekahju, kus üks inimene sai põletushaavu ja toimetati haiglasse. Päästjad kustutasid tulekahju ja hoidsid ära selle edasise leviku.

 

Läheneva aastavahetuse valguses ei tohiks unustada ka koduohutust. Kindlasti ei tohi jätta järelevalveta põlevaid küünlaid ning soovitav on ööseks välja lülitada ka elektriküünlad. Kuna kuused on tänaseks juba mõnda aega toas olnud, siis on puud muutunud kuivaks ja tuleohtlikuks ning tuleb olla ettevaatlik. Kindlasti peab olema olemas töökorras suitsuandur, mis õnnetusest varakult teada annab. Pühade ajal külastatakse palju ka vanemaid sugulasi – tuttavaid. Kindlasti võiks külaskäigu ajal üle vaadata ka nende suitsuandurid – kas need on olemas, õigesti paigaldatud ja töökorras.

 

Ilutulestiku tegemisel tuleb järgida kõiki ohutusnõudeid, mida pürotehnika tootjad kasutusjuhendis välja on toonud. Ilutulestiku rakett tuleb asetada lagedale väljale kindlale alusele. Kindlasti ei tohiks läheduses olla inimesi, autosid ja hooneid. Rakette ei tohi lasta rõdult,  aknast või käest.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised