18.12.2018

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Arenguosakond ja arenduskeskus üksteist ei dubleeri

Hiiu Leht avaldas teate, et Hiiumaa valla arenguspetsialistina alustab tööd Aivi Telvik. Selle peale laekus kommentaar anonüümselt lehelugejalt: “Suurepärane uudis – Aivil on nii teadmisi, kogemusi kui ideid Hiiumaa arengute suunamiseks. AGA, kas me oleme tõesti nii rikas omavalitsus, et jaksame palgal hoida ja piisavalt erialaseid väljakutseid pakkuda valla arenguosakonna juhile ja arenguspetsialistile ning lisaks üleval pidada maakondlikku arenduskeskust päris mitme töötajaga?” Pihlak ütles, et arenguspetsialisti ametikoht võeti küll Hiiumaa valla töötajaskonna esimese koosseisu struktuuri koostamisel mullu novembris loetelust välja, kuid lisati uuesti tänavu septembris. “Elu näitas, et meil on sellist spetsialisti siiski vaja ning volikogu heakskiidul lisasime ametikoha struktuuri,” ütles Pihlak. Pikemalt sellest, kui palju töötajaid, kelle palgal ja milliste ülesannete täitimiseks, saab lugeda Hiiu Lehest.

 

Jõuluks saab auto puhtaks pesta ka Käinas

Kui varem said Hiiumaal autosid pesta vaid Kärdlas, siis nüüd avaneb see võimalus ka Käina lähistel Nõmmekülas. OÜ Best Holding avas oma autoremonditöökoja hoovis mündipesula, mis on Hiiumaal juba teine omataoline. Kuigi reklaame ja juhendeid veel väljas ei ole, on kõik soovijad juba enne jõulupühi oodatud autosid puhtaks pesema. Ettevõtte juhatuse liige Priit Post rääkis, et mündipesula on üks osa autoremonditöökoja tehnikapargi kaasajastamisest sel aastal: “Oleme Leader programmi toetusega ostnud balansipingi, kliimaseadme hooldusaparaadi ja nüüd siis valmis aasta lõpuks pesula.” Hiiumaa esimene mündipesula avati Kärdlas Jetoili tanklas selle aasta algul. Auto käsipesu pakub ka H&K Rent Kärdlas Valli tänaval.

 

Kahe laevaliini täituvus sarnane

Suursaarte laevaliine teenindava OÜ TS Laevad andmetel oli kahe liini keskmine täituvus perioodil detsember 2017 kuni november 2018 enam-vähem sarnane. Viiel kuul, jaanuar, aprill, mai, september ja oktoober, oli laeva autodeki täituvus rajameetrite alusel parem Hiiumaa liinil, neljal kuul, märtsis, juunis, juulis ja novembris mandri ja Muhumaa vahelisel liinil. Neljal kuul oli täituvus täpselt võrdne. Protsentidena kõikus keskmine täituvus kahel liinil 61 protsendist 36 protsendini.

 

Samaaria hooldekodu plaanib laiendust

Kui Putkastes asuva Samaaria hooldekodu laiendused valmivad, saab selles majutada 45 hoolealust. Samaaria hooldekodu Hiiumaa osakonna juhataja Ülo Kikas ütles, et turvakoduna tegevust alustanud asutusest on aastatega kujunenud hooldekodu 15 elanikule. Laiendustega on plaanis luua hooldekodule 30 kohta lisaks – nii saaks seal tulevikus elada 45 abivajajat. Käina osavald kehtestas Putkaste külas asuva Samaaria hooldekodu laiendamistööde detailplaneeringu juba suvel, kuid laiendus on Kikase sõnul veel planeerimisjärgus. “Hetkel analüüsime majanduslikku tasuvust, investeeringuvajadust ja -võimalusi,” selgitas Kikas, et hooldekodu laiendamise valikud kujunevad analüüsi tulemustena. Laiendamine tooks plaanide järgi juurde vähemalt 15 uut töökohta. Praegu on MTÜ Samaaria Eesti Misjon Hiiumaa osakonnas 13 töökohta.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised