11.12.2018

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Minister Tõniste Hiiumaal

Täna on Hiiumaal rahandusminister Toomas Tõniste, kes tuleb saarele erakonnakaaslaste kutsel ja seoses lähenevate riigikogu valimistega. Päeva jooksul kohtub minister gümnaasiumiõpilastega, Hiiumaa ettevõtjatega, külastab plastitööstust M ja P Nurst, tutvub saare spordi- ja sadamarajatistega ning Kärdla kiriku renoveerimisega. Minister annab intervjuu Hiiu Lehele ja õhtul kohtub erakonnakaaslastega.

 

Emmastes tööl noored juhid

Jaanuarist asub Emmaste vaba aja keskust juhtima Anne-Mall Reinu, kes praegu töötab samas sporditöö koordinaatorina. Reinu omandas kõrghariduse Tallinna tehnikaülikoolis halduskorralduse erialal. Uus amet annab tema enda sõnul võimaluse teoreetilised oskused praktikas proovile panna. Emmaste osavallavanem Hergo Tasuja ütles, et tal on hea meel anda võimalus noortele. Lisaks vaba aja keskusele on ka Sõru muuseumil ja Emmaste kommunaalil uus ja noor juht – Anne-Mall Reinu on 24-, Kaie Pranno 31- ja Joosep Niit 24aastane.

 

Kärdla kirik vajab veel tuge

Selleks, et Kärdla kirik korda ja soojaks saada, on puudu veel 300 000 eurot ja kogudusevanema sõnul on iga abi oodatud. Tänavu said tehtud kiriku katuste ja torni restaureerimistööd, akende ja uste restaureerimine on lõppjärgus. “Kuna kiriku sisetöödes on tulemas väike paus, siis proovime lühtrite elektriühendused veel ära teha ja jõuluteenistused tulevad kirikus,” ütles kogudusevanem Tiit Harjak. Tänavuste tööde rahaline maht kokku on u 450 000 eurot. Laias laastus on järgmiseks aastaks loota ligi 300 000 euro suurust investeeringut ja puudu on veel 300 000 eurot. SA Kärdla Kirik nõukogu esimees Enn Kunila ütles, et väikesed kogumiskastid Selverites töötavad teavitajana hästi ja pisikesi annetusi laekub kogu aeg. Paraku on selleks, et Kärdla kirik ühe jutiga korda saaks, vaja veel suurt summat. Kunila kutsus Hiiumaa valda, ettevõtjaid ja Hiiumaa sõpru, kel rohkem võimalusi, oma õlga alla panema, et saaks kiriku ühe jutiga korda ja avamise teha juba järgmisel sügisel.

 

Edukaim PR projekt?

Eesti suurima kaugküttefirma Utilitase müügist teatanud Kristjan Rahu maksis ettevõtte igale töötajale 30 000 eurot preemiat. Ettevõtte turundus- ja kommunikatsioonijuht Olga Petrova kinnitas Hiiu Lehele, et ka neli Hiiumaa töötajat saavad sama preemiasumma. Utilitase Kärdla piirkonna vanemmeister Indrek Heinsoo preemiasaamist kohalikule lehele kommenteerida ei soovinud. Ajakirjanik Andrus Karnau aga nimetas saates “Olukorrast riigis” 13 miljoni euro kulutamist töötajatele preemia maksmiseks Eesti läbi aegade kulukaimaks, samas edukaimaks PRprojektiks. “Ilmselt meie sinuga oleme ainsad, kes sel nädalavahetusel räägivad Utilitasest poliitiliste otsuste mõju ja poliitilise korruptsiooni kahtluse võtmes, kõik ülejäänud räägivad sellest, et tuleb õnnitleda Kristjan Rahu töötajaid, kes igaüks saavad 30 000 eurot,” ütles Karnau saate vestluskaaslasele Ahto Lobjakasele.

 

Lukustage uksed soovimatute külaliste eest

Möödunud nädalal levis sotsiaalmeedias postitus, kus tumedat verd mees tungis Kärdlas eaka naise koju. Üritas talle potte ja panne müüa ning küsis raha lennupiletiteks. Kärdla politseijaoskonna piirkonnapolitseinik Mihkel Karjamaa ütles, et peale seda kui naine ukse avas, suundus mees kohe elutuppa, kus asetas lauale kaks pappkasti, millest hakkas esitlema potte. Kingituseks pakkus enda sõnul hinnalist lusikat, mida ta ei saavat lennukile võtta ning väitis, et saadava raha eest ostab endale lennupileti. “Vanaproua oli küll häiritud, kuid suutis ennast koguda ja suunas võõra õue,” rääkis Karjamaa. Karjamaa soovitab pealetükkivatelt võõrastelt kindlasti mitte midagi osta: “Öelge julgelt, et häirimise jätkumisel kutsute politsei ning ärge häbenege toimuvast teavitada hädaabinumbril 112.”

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised