07.12.2018

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Aasta parim võistkond Olympic rahvahääletusel

JK Dago jaht Olympic teenis jahtklubide liidu aasta võistkonna tiitli ja kandideerib spordiaasta parima võistkonna tiitlile. Eesti jahtklubide liit võttis möödunud nädalavahetusel toimunud pidulikul koosviibimisel kokku tänavuse aasta purjetamishooaja silmapaistvaimad saavutused. JK Dago jahtlaev Olympic pälvis esikoha avamerepurjetamise Eesti Karika ORC grupi üldkokkuvõttes. Ühtlasi kuulutati aasta võistkonnaks Olympicu meeskond, kes avamerepurjetamise maailmameistrivõistlustel Hollandis võitis pronksi. Jahi meeskonda kuulusid roolimees Tiit Vihul, taktik itaallane Gabriele Bruni ning meeskonnas Meelis Pielberg, Tanel Trööp, Raul Vane, Indrek Ulla, Raul Grigorjev, Aivar Kaljumäe, Tarmo Vesberg ja Raul Vinnal.


Autoavariis hukkus Üllar Padari

Esmaspäeva õhtul hukkus ränkraskes avariis kauaaegne Käina vallavanem ja volikogu esimees, Hiiumaa vallavolikogu liige Üllar Padari. Hiiumaa vald iseloomustab 48aastaseks jäänud Üllar Padarit kui tööinimest ja lepitajat, meeskonnamängijat, rahva- ja riigimeest kui lihtsalt hea ja suure südamega inimest. Õnnetus, milles hukkus 48aastane Padari ning vigastada sai kaks inimest, juhtus esmaspäeval enne kella 19 Prählamäe külas, kui järsus kurvis põrkasid kokku Kärdlast Käina suunas liikunud tühja poolhaagisega turbaveok Volvo ja Käinast Kärdla poole sõitnud sõiduauto Mitsubishi L200. Sõidukite kokkupõrkes sai sõiduauto roolis olnud Padari sedavõrd raskelt viga, et hukkus sündmuskohal. Volvo juht ja Mitsubishis viibinud 48aastane naine toimetati Hiiumaa haiglasse kontrolli.Emmaste osavald müüb kortereid

Emmaste osavald on lühikese aja jooksul pannud müüki kaks korterit, sotsiaalkortereid jääb alles kolm. Teistes osavaldades on sotsiaalkortereid rohkem. Hiljuti lõppenud avalikul elektroonilisel enampakkumisel müüdi Emmaste külas asuv ühetoaline korter. Lisaks on müügis Hindu külas asuv korter, mis oli kasutusel sotsiaalkorterina. Emmaste korteri müük oli edukas, hind kerkis kaks korda ehk kui alghinnaks oli korteri jääkväärtus 3085 eurot, siis müügihinnaks kujunes üle 6000 euro. Emmaste osavallavanem Hergo Tasuja ütles, et Emmaste korteri puhul avaldati soovi see elamispaigana kasutusse võtta. Hindu külas asuva korteri müügiga seoses on osavallal samasugune lootus. Osavallavanem ütles, et müügi põhjus on ühest küljest majanduslik, teisalt ei ole need korterid valla igapäevase toimetamise jaoks vajalikud.

Palade kooli tundide algus nihkub hilisemaks

Uuest aastast algavad Palade põhikoolis tunnid senisest pool tundi hiljem, 9.15. Muudatuse tingis lapsi seni kooli toonud bussiettevõttega lepingu lõppemine ning see, et kasutama hakatakse ka maakonna bussiliine. Kümmekond aastat on Palade kooli lapsi sõidutanud kaks bussi: vallale kuuluv buss ja FIE Are Lehter transporditeenus buss. Koolitunnid on alanud kell 8.45 ja Palade põhikooli direktori Antti Leigri sõnul on see siiani olnud parim lahendus. Leigri sõnul avaldas senine bussiettevõtja juba ammu soovi teenuse osutamine lõpetada, aga teeb seda kokkuleppel siiski aasta lõpuni. Uue teenusepakkuja leidmiseks oleks tulnud korraldada avatud hange. 

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised