28.11.2018

Igapäevatööst liikluses politsei vaates

 Foto: Pääro Metsand

Sõites Hiiumaal ringi, võib tihti märgata mootorsõidukijuhte tegelemas kõrvaliste tegevustega sõiduki roolis. Näpitakse telefoni või nutiseadet, süüakse-juuakse või tegeletakse veel millegagi, mis tähelepanu ümbritsevast eemale juhib. Nähes politsei alarmsõidukit, üritatakse telefoni-nutiseadet ära peita.

Liikluses osaledes on esmane vajadus tagada enda ja kaasliiklejate turvalisus, seega peab iga juht tegema kõik endast oleneva ohutuse tagamiseks. Mõistlik on sõiduki juhil kõrvaliste tegevustega tegelemise ajaks leida endale sobilik ohutu peatuskoht või sobilikul hetkel ja peatumiskohal tagasi helistada.

Külm aeg on tulemas, sellega koos muutub palju ümbritsevas keskkonnas. Sõidukil pikeneb pidurdusteekond, uduste härmas akende tõttu halveneb nähtavus. Võtame endale hommikuti rohkem aega, et sõidukite aknad ja tuled enne väljasõitu puhastada. Teadlikult ei räägi seekord vastutusest rikkumiste puhul, aga soovitan mõelda, kummale tegevusele kulub enam aega: kas akende-tulede puhastamisele hommikul või auto korrastamisele remonditöökojas pärast juhtunud liiklusõnnetust. Rääkimata enda või kaasliikleja vigastamisest.

Pimedal ajal on samuti märgata tulede väärkasutust sõidukitel. Võib arvata, et juhid ei erista, mis tuled autoga sõitmisel põlevad või on sinna paigaldatud ja mis tuled võivad põlema jääda kahe sõiduki kohtumisel või jõudmisel asulasse. Soovitan siinkohal korrata üle liiklusseadusest tulevad nõuded ja kontrollida enda tulede kasutust. Viisakas tulede kasutus – väiksem risk pimestada vastu sõitvat juhti – ohutum liiklus!

Kindlasti on mõistlik ja viimane aeg üle vaadata enda kasutuses oleva sõiduki rehvide seisund. Talverehvide kasutamine on kohustuslik 1. detsembrist kuni 31. märtsini. Talverehvide puhul on minimaalne lubatud mustri jääksügavus 3 mm. Meie soovitame probleemide vältimiseks rehvi välja vahetada juba siis, kui jääksügavus on 4 mm. Talverehvide kasutamine on kohustuslik sõidukitel registrimassiga kuni 3500 kg.

Lähenevaks talveks ja pimedaks ajaks soovin kõigile liikluses rohkem tähelepanelikkust ja hoolivust!

Mihkel Karjamaa
piirkonnapolitseinik

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised