27.11.2018

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Kärdla jõulupuu idee Teet Suurelt

Tänavu Teet Suur Rakvere linnaväljakule erilist jõuluinstallatsiooni ei ehita ja eelmise aasta lõpust pole ta ka enam Rakvere linnakunstniku ametis. Ideid tal aga jätkub – oma mõtteid andis ta Kärdla Keskväljaku kuuse lahendusse. Selle nädala jooksul loovad Hando Kuntro ja Piret Smagar Kärdla keskväljakule jõulukuuse “Juured”. Omanäolise jõulupuu oksteks on juured, mis sümboolselt kutsuvad hiidlasi tagasi oma juurte juurde. “Loodav jõulupuu sümboliseerib Hiiumaa perekonda, kelle juured ulatuvad kaugele, kuid on alguse saanud meie armsal Hiiumaal,” selgitas vallavanem Reili Rand.


Hergo Tasuja kandideerib riigikogu valimistel

Emmaste osavallavanem ja endine kooliõpetaja Hergo Tasuja kandideerib Sotsiaaldemokraatliku erakonna nimekirjas Riigikokku. Tasuja põhjendas kandideerimist sellega, et on veendunud sotsiaaldemokraatide tugevaimas haridusprogrammis. Hiiu-, Saare- ja Läänemaa sotsiaaldemokraatide kaheksaliikmelises riigikogukandidaatide nimekirjas on Tasuja seitsmes. Hiiumaa vallavanem Reili Rand on Saaremaa vallavanem Madis Kallase järel teine.


Rand tegev SDE omavalitsuskogus

Paides kogunes Sotsiaaldemokraatliku Erakonna omavalitsuskogu. Kogu esimeheks valiti endine Väätsa vallavanem ja praegune Türi vallavolikogu liige Lauri Läänemets ning aseesimeesteks Hiiumaa vallavanem Reili Rand ja Mustvee vallavanem Jüri Morozov. Omavalitsuskogu võttis oma esimesel kogunemisel vastu poliitilise avalduse, mille põhisõnumiks, et töö peab olema tasuv kõikjal Eestis ehk et pelgalt töökoha asukoha tõttu väljaspool suuremaid tõmbekeskusi ei tohi selle eest saada vähem palka.


Osavallavanemal tööd jätkub

Jaanuaris saab Kõrgessaare osavallavanema ametis aasta täis Üllar Laidil, kelle hinnangul on sellist ametikohta vähemalt sealkandis väga vaja.Erasektorist avalikku sektorisse tulnud Laid ütleb, et nüüdseks on selge – enam-vähem niisugune töö, nagu ta arvas, teda ees ootaski. “Ma olen nii palju selle poolega ikka kokku puutunud, olgu see siis maavalitsus või vallavalitsus – eks see üks tegutseja amet on,” võtab ta töö iseloomu kokku. Selles, et osavallavanemaid on vaja, on Laid nüüdseks veendunud. “Seda, kas nimi peaks olema osavallavanem, ma ei oska öelda, aga mudeliga, mis Hiiumaal tehti, vähemalt Kõrgessaare rahval läks küll sellega paremaks,” kinnitab Laid.


Esimene ülehiiumaaline beebipäev peeti Käinas

Reedel peeti Käina kultuurikeskuses esimest ülehiiumaalist beebipäeva, millest võttis osa enamik kutse saanud peredest. Beebipäevale oli kutsutud 35 esimesel poolaastal sündinud last, kohal oli neist kaks kolmandikku ehk 24 väikelast koos vanemate ja õdede-vendadega. Vastsündinuid oli nii Käina, Kärdla, Pühalepa, Emmaste kui Kõrgessaare osavallast. Varemgi beebidepeol osalenud Karin (31) ja Tõnu (32) ütlesid, et tulid Kärdlast Käinasse beebidepeole hea meelega ja, et Hiiumaa on nii väike, et üksi koht ei ole liiga kaugel, et sellisest pidulikust üritusest osa võtta.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised