16.11.2018

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Esimene pink aleviku ehitajale

Kolmapäeval, Eelar Pisa 80. sünnipäeval avas osavald Käina kultuurikeskuse ees talle pühendatud pingi, millel tähtpäevalise nimi ja kiri: “Panuse eest Käina arengusse.” Üks paljudest õnnitlejatest, Arder Väli ütles, et nimelisi pinke on juba palju pandud, aga see pink on pühendatud inimesele, kes on Hiiumaa heaks midagi reaalset teinud. Ka vallavalitsuse saadetud teates on Pisa teened üles loetud. Hiiumaa EPT hiilgeaegadel oli ta asutuse juht, tema juhtimise ajal rajati Käina alevikku viis 15 korteriga elamut, hiljem kahepereelamud Käina lõunaossa, Käina lasteaed, kultuurikeskus, ambulatoorium ja alustati spordihoone ehitust. Kõige selle tulemusel tuli Käina palju noori peresid ja rahvaarv kasvas.


Haavalauka maja müüdud

Kolmapäeval sõlmisid Hiiumaa vallavanem Reili Rand müüja esindajana ja Signe Voolaine ostjana Luidjal asuva Haavalauka maja notariaalse ostu-müügitehingu. Selle tehinguga läks hoone peale pikka ja keerulist omanikevahetust tagasi sõjaeelsete omanike, perekond Jõgi järeltulijatele. Tehingu maksumus on 51 000 eurot, millest 20 protsenti saab Hiiumaa vald ja 80 protsenti hoone toetuste abil korrastanud ja kaasajastanud MTÜ Haridusselts Edu. Selts kavatseb saadud rahaga päästa hävingust Puski kiriku.


Valla arengukavas pole riigimajast sõnagi

Riigi kinnisvara aktsiaselts lubab lähikuudel teha tulevase Hiiumaa riigimaja asukohavaliku, aga vallavalitsus ei tea plaanist midagi, kuigi maakondliku talituse juht Ants Orav on volikogu liige. Volikogu kinnitas 31. oktoobril Hiiumaa valla arengukava, mis on ühtlasi kogu maakonna arengustrateegia, kuid selles ei leidu sõnagi tulevase riigimaja kohta. Volikogu esimees Aivar Viidik rääkis, kuidas 29. oktoobri majandus- ja eelarvekomisjoni istungi lõpus kandus jutt valla investeeringutele ja Orav ütles, et Pargi 2 asuvale krundile on planeeritud riigimaja ehitus. “Ta ütles, et projekt on juba kolmandas etapis ja valla juhid, ehk meie Reiliga, on ise süüdi, et pole selle vastu huvi tundnud,” vahendas Viidik. Küsimusele, miks info pole liikunud, vastas Orav, et Kärdla riigimaja on riigimajade tegevuskava teises etapis ehk projekteerimine on planeeritud 2020 aastasse. “Seetõttu ei ole seni olnud uuemat infot pakkuda lisaks kevadel avaldatud riigimaja kontseptsioonile,” selgitas Orav.


Nelja kuuga 4000 bussireisijat rohkem

Nelja kuu kokkuvõttes on Hiiumaa maakonna bussiliinidel sõitnud 3887 reisijat rohkem kui mullu sama ajaga. Juulis ja augustis olid kasvunumbrid suuremad, üle 1300, septembris ja oktoobris tagasihoidlikumad, 600 reisijat rohkem. See-eest kasvas septembrist koos õpilaste koolitulekuga reisijate arv hüppeliselt; kui suvekuudel oli bussireisijaid 6000–7000 kuus, siis septembris-oktoobris ligi 11 000.


Täna avatav näitus võib jääda viimaseks

Täna Nelja Nurga Galeriis avatav näitus võib galerii ühe eestvedaja Kalli Seina sõnul jääda viimaseks, kuna galerii kaotas senise sponsori – Nelja Energia. “Sponsorluses on toimumas muutused ja kuidas kõik areneb, on praegusel hetkel raske öelda,” selgitas Sein. Ta viitas, et konkurentsiamet kinnitas ASi Nelja Energia müügi Eesti Energiale ja seni galerii kommunaalarveid maksnud Nelja Energia juht Martin Kruus ei ole esmaspäevast enam ettevõtte juhatuses. Hiiumaa esimene kunstigalerii aadressil Keskväljak 5A alustas tegevust 2015. aasta juunis.


Rohkem uudiseid www.hiiuleht.ee

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised