13.11.2018

ERR: TS Laevade reisijate arv ületas esimest korda kaks miljonit

 Foto: Heiki Vassar

Eesti suursaarte ja mandri vahelist parvlaevaliiklust korraldava TS Laevade reisijate arv ületas selle aasta kümne kuuga esimest korda kahe miljoni reisija piiri.

TS Laevade juhatuse liige ja teenindus- ja müügivaldkonna juht Pille Kauber ütles, et jaanuarist oktoobrini reisis nendega kokku üle kahe miljoni reisija ja üle 866 000 sõiduki. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kasvas reisijate arv kahe ja sõidukite arv nelja protsendi võrra.

Oktoobris kasvas üle veetud sõidukite arv neli protsenti ning reisijate arv oli 168 452 ehk umbes samal tasemel kui eelmisel aastal.

Statistikat mõjutas enim Hiiumaa liin, kus möödunud aasta oktoobriga võrreldes kasvas reisijate arv kaheksa protsenti ja sõidukite arv 16 protsenti.

Sõidukite arvu kasvu veab endiselt suurte sõidukite ehk veokite-haagiste arvu suurenemine. Virtsu-Kuivastu liinil oli veokite-haagiste arv oktoobris 15 protsenti suurem kui eelmisel aastal, Rohuküla-Heltermaa liinil aga oli kasv suisa 50 protsenti. Hiiumaa liini veokite-haagiste arv püsib peaaegu suvisel tasemel.

Viimase aasta jooksul ehk alates 2017. aasta novembrist kuni selle aasta oktoobrini on TS Laevad vedanud kokku 2,282 miljonit reisijat ja 989 000 sõidukit.

Toimetaja: Karin Koppel

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised