09.11.2018

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Merevaate eest maksti vanas rahas üle miljoni

Selleks, et säilitada merevaade oma praegusele kinnistule, soetas OÜ Vaikla Stuudio 100 000 euro eest Hausma rannaalal kaks krunti – Eesti kroonides teeks see 1,6 miljonit. Hiiumaa vald paiskas septembris oksjonile seitse võpsikuga kaetud mereäärset kinnistut, et tuua linna uusi peresid. Hausma tee 10 ja 12 kinnistud ostis ära OÜ Vaikla Stuudio. Ostetud kinnistud ehk Hausma tee krundid jäävad osaühingule kuuluva Ranna 1 ja mere vahele. “Mõnes mõttes oli see sunnitud ost, et säilitada vaadet merele,” ütles Tüüne-Kristin Vaikla. “Meile on saanud see koht südamelähedaseks just sellisena.”

Esimene kaugtööettevõte jõudis kolme parima hulka

Eile tunnustati Suuremõisa lossis 2017. aasta parimaid ettevõtteid. Tiitleid anti välja kolmes kategoorias ja nominentide seas oli nii tuntud tegijaid kui huvitavaid alustajaid, sh üks edukas kaugtööettevõte. Hiiumaa jaoks väga uudne ettevõte OÜ GianTapes alustas jaanuaris 2016 Emmastes. Hiiumaa majandusülevaates 2017 on kirjas, et nüüdseks on umbes pool Rain Ventselile ja Greete Lihtile kuuluv ettevõte tegeleb helisalvestiste ja muusika kirjastamisega. Muusikat toodetakse filmitreileritele ning peamised sihtturud on Suurbritannia ja USA.

Aivar Viidik liitus Reformierakonnaga ja jätkab volikogu esimehena

Hiiumaa valla volikogu esimees Aivar Viidik (50) liitus Eesti Reformierakonnaga ja kandideerib riigikogu valimistel. “Teen seda eelkõige nii oma kodukoha Hiiumaa kui kogu Lääne-Eesti piirkonna arengu ja inimeste hüvanguks,” ütles Viidik saadetud pressiteates. Viidik jätkab tööd volikogu esimehena. “Oleme olnud teadlikud Aivari kavatsustest ja seda teemat koos temaga fraktsioonis arutanud,” sõnas Ühine Hiiumaa fraktsiooni esimees Üllar Padari. “Toetame tema püüdlusi nii riigikokku saamiseks kui ka jätkamist Hiiumaa vallavolikogu esimehena.” Eelmise aasta kohaliku omavalitsuste volikogu valimistel kandideeris Viidik valimisliidu Ühine Hiiumaa ridades, kogus 88 häält ja osutus valituks

EKRE esimees debateeris Hiiumaal

Kolmapäeval viibis Hiiumaal Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Mart Helme koos kaaskonnaga. Väärtuskohvikuteks nimetatud kohtumistel Hellamaal ja Kärdlas arutleti kohaletulnutega Eesti oleviku ja tuleviku üle. Oma esinemises rääkis Mart Helme erakonna väärtustest pereelus, poliitikas ja rahvusluses ning tõdes, et Euroopa rändekriis on inimesi rahvusriike järjest enam hindama pannud ning Eestis on just rahvusriik rahvuse säilimise parim tagatis. Võimaliku valimisjärgse koostöö kohta märkis Helle-Monika Helme, et ühisosa on nii Reformierakonna kui Keskerakonnaga, kuid on ka asju, mis lahutavad.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised