09.10.2018

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Kutser peale pausi taas pjedestaalil

Hiiumaa rattanädalavahetusel näitasid taset omavahel mõõtu võtnud profiratturid Aksel Nõmmela (23) ja Martin Laas (25). Peale pikka võistluspausi võitles rattamaratonil välja pronksi Karmo Kutser (18). Nõmmela võiduaeg oli 1.54,37, Kutseri aeg 1.59,58. Lisaks pidas Kutser maha lõpuduelli Toomas Eriksoniga (42), kelle aeg oli täpselt 2 tundi. “Võrreldes sellega, et ees olid profiklubides sõitvad mehed, olen tänase päevaga täitsa rahul,” hindas Kutser. “See oli parim, mis täna oleks saanud tulla.” Kõpu metsades sõitis ta rattaga esimest korda ja kogetu üllatas teda: “Poleks uskunudki, et Hiiumaal niisugused tõusud ja langused on – päris huvitav – minu jaoks täiesti uus koht.” Rada nimetas ta raskeks, eriti raske oli lõputõus, kuna ta polnud pikka aega sõitnud. Kutseri võistluspaus kestis ligi kolm aastat, kuna suurte koormuste ja paljude võistluste tagajärjel tekkis tal põlvetrauma, mis takistas aktiivselt sportimast.


Kinnisvara hindamine hiidlaste jaoks märksa kallim

Kuna Hiiumaal kohapeal pole enam aastaid pankade poolt aktsepteeritud kinnisvarahindajat, on teenus hiidlaste jaoks märksa kallim kui mandril. Lehelugeja, kes viimasel aastal pidanud tegema mitu kinnisvaratehingut, rääkis, et hindajate saarele saamine on keeruline, eriti kui on tarvis hinnangut kiiresti. Ajal, mil ka Hiiumaal oli kinnisvarahindaja, läks teenus kliendile maksma suurusjärgus 150–200 eurot. Praegu küündib teenuse hind aga juba 400 euroni. Pindi kinnisvara veebilehe andmeil maksab näiteks tüüpkorteri hindamine Hiiumaal 160 eurot, üksikelamu hindamine 270 eurot. Arco Vara hinnad väga palju ei erine. Esmapilgul tundub hind samas suurusjärgus mandril pakutava teenusega, aga hinna muudab kõrgeks lisanduv kaugustasu.


Kaugtöökontor kevadeks lahti?

Algatuse eestvedajad tutvustasid eelmise nädala ettevõtlushommikul Hiiumaa vallavalitsusele ja kohalikele ettevõtjatele mõtet avada saarel kaasaegne kaugtöökontor. Idee eesmärgiks on luua loomelinnak, kus oleks kõik tänapäevased mugavused ja mis saaks koostöötamise kohaks kohalikele IT- ja väikeettevõtetele ning pakuks lahendusi suvehiidlastele, kes Hiiumaal üha enam aega veedavad. “Tänapäeva tehnoloogia ja töö muutunud iseloom võimaldab inimestel enamiku tööst teha asukohast sõltumatult,” rääkis üks idee autoritest, Hiiumaal lavendlikasvatustaluga alustanud Taavi Liivandi. Praegu oodatakse kõiki asjast huvitatuid vastama veebiküsitlusele, mille leiab #HubHiiumaa sotsiaalmeedia kontolt.


Põlengus hukkus eakas naine, kelle rõivad süttisid

Häirekeskus sai neljapäeval kella poole kahe ajal teate tulekahjust Kärdla linnas Vabaduse tänava kortermajas. Lääne päästekeskus teatas, et kahekorruselise elumaja trepikojas ühe korteri ukse juurest leiti 92aastase naise surnukeha. Päästeameti kommunikatsioonijuht Marek Kiik ütles politsei- ja päästeameti esindajate esialgsele hinnangule toetudes, et tulekahju põhjustas hooletu ümberkäimine lahtise tulega, millest süttisid eaka naise seljas olnud sünteetilisest materjalist riided. “Päästjad juhivad tähelepanu, et sünteetilised riided on kergesti süttivad ja on olnud ka juhtumeid, kus need süttivad toidu valmistamisel või kütteseadme kasutamisel. Seepärast soovitame vanematel ja kehvema tervisega inimestel, kes kasutavad tihti lahtist tuld, lisaks suuremale ettevaatlikkusele eelistada naturaalsest materjalist, näiteks puuvillaseid riideid,” lisas Kiik.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised