14.09.2018

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson Hiiumaal

Täna külastab Hiiumaad majandus- ja taristuminister Kadri Simson, kes kohtumisel vallajuhtidega arutas Hiiumaa transpordiühenduste teemal.

Hiiumaa vallavanem Reili Rand, volikogu esimees Aivar Viidik ja ühistranspordispetsialist Piret Sedrik andsid ülevaate ja kordasid üle Hiiumaa transpordiühendusi puudutavad ootused:

Tasuta ühistranspordi rakendumine maakonnas on läinud hoogsalt: nii juulis kui augustis oli kasv rohkem kui tuhat reisijat kuus võrreldes mullu sama ajaga.

Maakonna bussiliinide hanke võitis GoBus, kes hakkab reisijaid Hiiumaa maakonnaliinidel vedama aastatel 2019–2021.

Kärdla lennuvälja rekonstrueerimistööde teemal: GNSS maandumissüsteem võetakse kasutusele esimesel võimalusel. Vallajuhid sõnastasid hiidlaste ootuse, et uue lennuoperaatori hankega ei tõuseks piletihind. Samuti on hiidlaste soov, et aastaringselt ja iga päev oleks võimalik lennata vähemalt kaks reisi mõlemal suunal: nii Tallinnast Kärdlasse kui vastupidi.

Parvlaevaühendusest: hiidlaste jätkuv ootus on aastaringne püsigraafik, mis oleks muutumatult paigas ja kus toimuks vähemalt kuus reisi päevas mõlemal suunal. Selle eelduseks on
nii Heltermaal kui Rohukülas täiendavate kaldarampide paigaldamine, mis meile teadaolevalt on ASil Saarte Liinid kavas 2019. aastal.

Minister andis tagasisidet, et uueks aastaks on riigieelarves kavandatud suurem parvlaevavedude maht: kasv võrreldes tänavusega 2,5 protsenti. Jätkuvad läbirääkimised, kuidas täiendavad reisid sõidgraafikusse paigutada.

Räägiti ka teehooldusest: vallajuhid avaldasid lootust, et riigi rahastus teehooldusesse kasvab.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised