07.08.2018

Rukki kanali süvenduse hind kahekordistus öötöö tõttu

 Foto: Pääro Metsand/Hiiumaa Fotoprojekt

Selleks, et laevaühendus Hiiumaa ja mandri vahel toimiks tavapäraselt ka laevateel asuva Rukkirahu kanali hooldussüvendustööde ajal, tuli valitsusel leida kõvasti lisaraha.

Valitsus eraldas neljapäevasel istungil Hiiumaa ja mandri vahelisel laevateel asuva Rukki kanali hooldussüvendustöödeks täiendavalt üle 400 000 euro, mis teeb tööde kogumaksumuseks üle 800 000 euro.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi avalike suhete nõunik Kadri Tonka selgitas Hiiu Lehele, et süvendamine läks kallimaks, kuna ministeerium tuli vastu hiidlaste soovile ning süvendustöid tehakse vaid öösel. “Vaid laevaliiklusevabal öisel ajal süvendustööde tegemine on ajamahukam ja seega kallim, kuid võimaldab Hiiumaa ja mandrivahelisel laevaliiklusel jätkata tavapärasel marsruudil ja graafikus,” selgitas Tonka.

Veeteede amet tunnistas edukaks ainsa pakkumuse, mille tegi Insenerehituse AS ja sõlmis reedel lepingu Rukki kanali hooldussüvendustöödeks, mille käigus puhastatakse kogu 2,5 kilomeetri pikkune kanal setetest. Süvendustööd peavad algama hiljemalt 22. augustil ja lõppema vastavalt väljastatud vee erikasutusloale 15. oktoobril.
Töid tehakse öötundidel, et mitte segada parvlaevaliiklust.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised