29.06.2018

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Hiiu Ingel teel Rostockist koju

Lähipäevil peaks Rostockist Hansapäevadelt tagasi kodusadamasse jõudma purjelaev HiiuIngel. Esmaspäeval, 11. juunil asus mullu valminud HiiuIngel Suursadamast oma esimesele mereretkele Rostockisse, Saksamaale Hansapäevadele. Teel peatuti Riias, Klaipedas ja Strahlsundis, kust võeti laevale kingitusi teiste programmis osalevate hansalinnade jaoks. Kümne päevaga, 20. juuniks jõudis laev sihtkohta Rostockisse, kus oldi mõned päevad kohal ning siis alustati reisi tagasi kodu poole. Teel koju peatuti näiteks ka Gotlandil. Hiiu Lehe viimastel andmetel jätkasid nad Gotlandilt koduteed kolmapäeval. Algselt oli plaan tagasi kodusaarele jõuda 30. juuni paiku, kuid on oht, et tõuseb tugev vastutuul ning projekti eestvedaja, praegu madrusena laeva pardal viibiv Ain Tähiste ütles eile, et pole veel võimalik öelda, millal saab pika reisi teinud laeva ja meresõitjaid tervitama tulla.

 

HTÜ muutis tütarettevõtte nime

Järgmisest nädalast on Hiiumaa tarbijate ühistu toodangul uued sildid – ettevõte vahetas nii tütarettevõtte ärinime kui kaubamärki – “Hiiu” asemel võtab koha sisse “HiiumaaÜhistu juhatuse liige Kaja Antons teatas, et 1. juulist muudetakse tütarettevõtte OÜ HTÜ Tootmine senist ärinime. Uus nimi on OÜ Hiiumaa Köök ja Pagar, mis asendab ka kasutusel olnud kaubamärgid Hiiu Pagar ja Hiiu Köök. “HTÜ Tootmine oli pikk, konarlik ja segane nimetus – nii on kogu nimemuutuse eesmärk viia kaubamärk ja ettevõtte nimi ühesuguseks,” selgitas ettevõtte turundusjuht Arno Kuusk Hiiu Lehele. Põhjus, miks “Hiiu” “Hiiumaa” vastu välja vahetati on selles, et ettevõtte toodangust enam kui pool läheb müüki mandrile ja Tallinna, seal aga tekitab nimi “Hiiu” segadust. Ka ühistus senine pühalepapunane ja pitsiline logo saab ajalooks, milline saab olema uus, sellest pikemalt Hiiu Lehes.

 

Tuuletorni hinnapakkumised lõid eelarve lõhki

Käina alevisse kerkiva elamus keskuse Tuuletorn ehitus hankele laekus kolm pakkumist. Kolmapäeval pakkumised avati ja kõik kolm olid oodatust kallimad. Käina osavallavanem Omar Jõpiselg ütles, et kolm pakkumist on üsna hea tulemus, kuid kuna kõik olid oodatust kallimad, kujundab vallavalitsus oma seisukoha ja langetab otsuse lähinädalatel. Hiiu Leht on varem kirjutanud, et Käina osavald sai EASi piirkondade konkurentsi võime tagamise meetmest 850 000 eurot turismiatraktsiooni ja elamuskeskuse Tuuletorn rajamiseks. Ehituse kogumaksumuseks hinnati 2,85 miljonit eurot, millest toetus 0,85 miljonit ja omafinantseering 1,51 miljonit eurot.

 

Jetoili tankla termomeeter näitab troopilisi soojakraade

Jane Sinijärv postitas kolmapäeval sotsiaalmeediasse pildi, millel Jetoili tankla temperatuuritabloo näitab koguni 51 soojakraadi. Kommentaaridest selgus, et see pole kõige suurem number, mida Jetoili tanklates nähtud. Eelmisel suvel kerkis Käina tankla temperatuurimõõdiku näit koguni üle 60 kraadi. ASi Jetoil nõukogu esimees Sander Kopli ütles Hiiu Lehele, et andur on tankla katusel temperatuuritabloo küljes. Selle asukoha muutmisele, et temperatuuri näidik ka lauspäikese käes õigeid numbreid näitaks, nad mõelnud pole. “Temperatuuriandur on juba tabloo küljes ja meie niisuguse tehnoloogiaga ei tegele,” ütles Kopli.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised