26.06.2018

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Üks EV 100 kingitustest üle antud

Kõpu külaselts Valguskiir andis 21. juuni kogukonnapeol üle oma kingituse Eesti vabariigi 100. sünnipäevaks. Aastat, millal Külamäe kiige võll murdus ja kiikujad alla potsatasid, asjaosalised täpselt ei mäletagi. Igatahes lõppes kõik õnnelikult, kuid oma kuus aastat pole Kõpu jaanituleplatsil enam kiike olnud. Ka viiendaks Kõpu külade päevaks valmistatud välimööbel oli 11 kasutusaastaga üsna väsinud. Nüüd uuendas OÜ Ungru Restauraator kiike põhjalikult ja valmistas ka välimööbli ning esimene pidugi sai peetud. Kõpu kogukonnapäeva jaanituli süüdati 21. juunil ja kiigele paigaldati kingitust tähistav plaat. Veebilehel, kust leiab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva kingitused, on Hiiumaalt kirjas 19 kingitust, millest osa praeguseks tehtud ja üle antud.


Sotsiaalkeskuse tegevustuba Tuuru majja

Hiiumaa vallavolikogu otsustas neljapäevasel istungil edasi minna plaaniga kolida praegu Kõrgessaare maantee 2 asuv sotsiaalkeskuse tegevustuba Tuuru majja. Valla avalike suhete spetsialist Liina Siniveer täpsustas, et volikogu toetas, et vald palub arenduskeskusel tellida projekt investeerimisvajaduse väljaselgitamiseks. Selleks, et Tuuru maja saaks kasutada tegevuskeskusena, tuleb esimesel korrusel teha ümberehitusi. Maja teisele korrusele jäävad Hiiumaa arenduskeskus ja rendipinnad. Arenduskeskuse juhataja Liis Remmelg ütles, et plaani realiseerimise ajakava sõltub sellest, kui kalliks ümberehitustööd kujunevad ja kas vallal on selleks vahendeid.


Saarele jäädi pikemaks kui jaaniajaks

TS Laevad alused tõid reedel, 22. juunil Hiiumaale 3464 reisijat ja 1230 sõidukit, võrreldes tavapärase reedega kasvas sõidukite arv 42 protsenti. Pühapäeval, 26. juunil viidi mandrile tagasi 3735 reisijat ja 1127 sõidukit, mis on vaid 3 protsenti suurem sõidukite arv võrreldes tavapärase pühapäevaga. “Need numbrid näitavad seda, et kes Hiiumaale on läinud, see soovib seal ka pikemalt peatuda,” ütles TS Laevad teenindus- ja müügivaldkonna juht Pille Kauber.


Vald sulges Malvaste pakendimaja

Hiiu vald lahendas mullusuvise Malvaste olmeprügiuputuse, sulgedes sealse pakendijäätmemaja, mis polnud mõeldud olmejäätmetele. Malvaste teeristis olnud pakendipunkt likvideeriti 1. juunist. Peale pakendimaja sulgemist ja äraviimist hakkasid inimesed olmejäätmeid panema lähedalasuvasse hoonesse, kus kunagi oli bussipeatus ja mis nüüd kuulub ettevõtja Henry Laanemäele. Turismiettevõtet pidav Laanemäe oli murelik, kuhu nüüd panna tagastamisele mittekuuluv klaastaara. Hiiumaa vallavalitsuse keskkonnaspetsialist Raina Smill selgitas, et lähimad pakendimajad asuvad Kõrgessaare alevikus ja Kärdla linnas, ka lisatakse osadesse pakendipunktidesse jäätmemahuteid.


 

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised