12.06.2018

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Kümneaastane Cramo jätkab saarel

Reedel tähistas kümnendat tegevusaastat saarel rendiettevõte Cramo. Kümme aastat on kohalikku osakonda juhtinud Urmas Kuuse, kolmandat nädalat on ettevõtte juhatuse liige Hiiumaa juurtega Remo Holsmer. Sünnipäeva puhul korraldas emaettevõte Polgus tegutsevas Cramo osakonnas Hiiumaa klientidele grillipeo ja auhindadega pealtpanekuvõistluse. Ühe käe sõrmedel võib kokku lugeda suuri, rahvusvahelise haardega ettevõtteid, millel esindus ka Hiiu saarel: Selver, Würth, BioBag, Empower, SLO, mis äsja oma poe sulges. Holsmer kinnitas, et Cramo kindlasti Hiiumaal jätkab.


Kaasava eelarve toetuse sai Tärkma sadama tee

Emmaste osavallas läbi viidud kaasava eelarve rahvahääletusel kogus suurima toetuse Tärkma sadama juurdesõidutee mustkatte alla viimine, mille toetuseks andis hääle 95 inimest. Tärkma sadama arendamisega tegelev Margus Kastein rõõmustas toetuse üle, aga eriti kaasava eelarve hääletajate rohkuse üle: “Rõõmu teeb, et meie tegemised inimestele korda lähevad ja sadama tee toetuseks andis 45 protsenti hääletajatest. Aga tegelikult on mul kõige parem meel selle üle, et niipalju rahvast hääletamas käis – eelmisel aastal ainult 46 inimest, sel aastal aga neli korda rohkem.“Kastein ütles, et Tärkma sadamasse viiv tee on viletsas seisus ja vajab parandamist: “Remondi hinda ma tegelikult täpselt ei tea, ilmselt läheb see aluspinna kehva seisukorra tõttu veidi kallimaks kui 11 000 eurot, eks täpne hind selgub siis, kui konkreetsed pakkumised võetakse.”


Rukki kanali süvendamine algab 1. augustil

Veeteede amet kuulutas välja Rohuküla–Heltermaa parvlaevaliinile jääva Rukki kanali süvendamise hanke, tööd peaksid algama 1. augustil ja lõppema 15. oktoobriks. Hiiu Leht kirjutas aprillis, peale Hiiumaa vallavalitsuse ja minister Kadri Simsoni kohtumist vallavalitsuse soovist, et süvendustöid tehtaks augusti teises pooles. Nimelt on augusti algul saarel palju suursündmusi, mida laevatee kõige madalamas kohas toimuvad tööd võivad häirida. Hiiumaa vallavanem Reili Rand ütles lehele, et kuna hanget ette valmistades lepiti kokku, et kanalit puhastatakse setetest vaid parvlaevaliikluse välisel ajal, siis süvendustööd parvlaevaliiklust ei häiri ja töödega saab alustada varem. Seega saab hanke võitja Rukki kanalit süvendada päeva viimase parvlaevareisi ja järgmise päeva esimese parvlaevareisi vahelisel ajal.


Coop Hiiumaa ehitab kontorihoonet

Heltermaa maantee 16, kunagisest leivamajast jäänud müüride vahel käib sel suvel Coop Hiiumaa kontorihoone ehitus. Coop Hiiumaa juhtaja Kaja Antons selgitas, et kui hoone valmib, hakkavad selle esimesel korrusel paiknema Hiiu Köögi ja Hiiu Pagari müügiosakonna kontoriruum ja töötajate puhkeruum ning teisel korrusel Coop Hiiumaa õppeklass/koosolekuteruum. “Varem toimusid ettevõtte koolitused ja koosolekud Keskväljakul Hiiu Konsumi teisel korrusel, aga nüüd asub seal Hiiumaa Kaubamaja leiunurk,” lisas Antons. Kontorihoone projekteeris OÜ Dagopen arhitekt Jaan Kuuemets ja ehitustöid teeb Harri Tammsalu firma OÜ ERJ Teenused

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised