05.06.2018

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Politseijaoskonda juhib Moonika Raudsepp

Kärdla politseijaoskonna uueks juhiks valiti avalikul konkursil Moonika Raudsepp, kes on praegu Eesti ainus, kuigi mitte esimene naine selles ametis. Konkursikomisjon valis Raudsepa vestlusvooru pääsenud kolme kandidaadi seast. “Konkursil osales mitu tugevat kandidaati,” tunnistas Lääne prefekt Kaido Kõplas. “Moonika paistab silma aktiivsusega, samuti on ta aastaid töötanud Hiiumaal patrullitalituses ja tunneb kohalikke olusid ja inimesi väga hästi. Samuti oskab ja julgeb ta teha konstruktiivset kriitikat,” loetles Kõplas konkursivõitja plusse. Raudsepp ise ütles Hiiu Lehele, et pärast vestlusvooru arvas ta, et veel ei ole tema kord, seepärast tuli otsus pisut üllatusena. “Arvan, et tunnen nii Hiiumaad kui ka Kärdla politseijaoskonda niivõrd hästi, et mul on olemas nägemus, millised me peame olema ja kuhu suunas arenema – see andiski julgust kandideerida,” ütles Raudsepp, kes Kärdla politseijaoskonnas töötanud 15 aastat. Seda, et praegu on ta Eestis ainus naissoost politseijaoskonna juht, kommenteeris Raudsepp nii: “Seda on rõõm kuulda, aga vastutus on sama suur kui meestel. Politseis ei ole sugu määrav ja kui sa oled hea ametnik, siis nii naisel kui mehel on võimalik karjääri teha.”

Hiiu noored muusikud taas Tobiase konkursil

Üle aastate osalevad tänavusel, 13. Rudolf Tobiase nimelisel klaveriõpilaste konkursil ka Hiiumaa muusikakoolide õpilased. Viimati astusid meie klaveriõpilased üles 2010. aastal. “Eriti hea meel on mul, et seekord osalevad konkursil mõlema Hiiumaa muusikakooli õpilased,” ütles konkursi korraldaja Ly Meldorf MTÜst Tobiase selts. Hiiumaad esindasid eile toimunud konkursil pianisti ja õpetaja Olesja Voronjuki õpilased Anni Hiiemets, Elisabet Kallas ja Anete Liit Käina huvikoolist ning Heti Kaibald Kärdla muusikakoolist, lisaks muusikaõpetaja Raili Kaibaldi õpilane Mia-Marie Malk Kärdla muusikakoolist. Eriline on ka see, et Anete Liit esitas konkursil üheksaaastase Rudolf Tobiase Hiiumaal kirjutatud kümnest palast neli: “Kindes Gedanken nr 4, 6, 8, 10”. Meldorf rääkis, et need, enne Tobiaste pere mandrile kolimist ja lapseeas kirjutatud palad, leidis täiesti

juhuslikult teatri- ja muusikamuuseumi kogudest Käina huvikooli muusikaõpetaja Malle Mürgimäe ning kõlasid avalikkuse ees esmakordselt. Kuidas meie klaveriõpilastel konkursil läks, sellest järgmises lehes, kuna konkursi tulemused selgusid eile õhtuks peale Hiiu Lehe trükkiminekut.

Lipu sai külaliikumine Kodukant

Eilsel lipupäeval heisati Hiiumaa muinsuskaitse seltsi algatuse sinimustvalge lipp pritsumaja torni neljandat korda. Igal aastal lipupäeval kingib Hiiumaa muinsuskaitse selts ühele tublile Hiiumaa organisatsioonile või üksikisikule sinimustvalge lipu. Meie riigi sümboli sai seekord kingituseks külaliikumine Kodukant Hiiumaa. Lipu andis üle Hiiumaa muinsuskaitse seltsi juhatuse esimees Dan Lukas, vastu võtsid Kodukant Hiiumaa juhatuse liikmed Agu Kohari ja Viktor Rõbtšenko. Eelmistel aastatel annetas selts lipu MTÜle Halulaev Hiiu halulaeva ehitamise ja Hiiumaa vabatahtlikule merepääste seltsile päästepaat Wiima saarele toomise eest.

Coopi kassadest saab välja võtta sularaha

Coop Hiiumaa seitse kauplust olid Eestis esimesed, mille kassadest saab nagu pangast sularaha välja võtta – peaasi, et arvel on raha ja tehtud on vähemalt üks üheeurone ost. Coopi kevadlaadal tutvustas teiste seas oma tooteid ja teenuseid ka Coop Pank. “Just laadapäevaks sai Coop Pank koostöös Swedbankiga valmis uue arenduse – kõikidest Coop Hiiumaa kaupluste kassadest saab pangakaartidega välja võtta sularaha,” ütles Coop Hiiumaa juhataja Kaja Antons laupäeval, 26. mail. Mõned päevad hiljem, 29. maist hakkas Eesti suurim jaekaubanduskett Coop Eesti pakkuma kõigi oma kaupluste kassadest sularaha väljamakse teenust. Sularaha saab praeguseks välja võtta ligi 120 Coopi kauplusest, hiljemalt suve lõpuks kõigist Coopi 350 kauplusest üle Eesti.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised