18.05.2018

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Saarte praost kutsus omavalitsust kirikuid toetama

Saarte praostkonna aastakoosolekul kutsus Saarte praost Hiiumaa valda kirikuid rohkem toetama, kirikusõbra tiitli pälvis endine Pühalepa vallavanem Ants Orav. “Kui tema vallavanemaks oleku ajal oli kogudusel mingi mure, siis vald alati aitas,” selgitas Hiiumaa preester Hüllo-Kristjan Simson Hiiu Lehele, miks just 14 aastat vallavanemana töötanud Oravat kirikusõbra tiitliga tunnustati. Hiiumaa vallavanem Reili Rand andis poolesajale koguduste esindajale ülevaate reformijärgsest halduskorraldusest saarel. Samuti sellest, mis vallas praegu päevakorral, nagu lähiaja investeeringud ja arengukava koostamise protsess.


Sada kvaliteedimärki varsti täis

Eelmisel nädalal andis komisjon Hiiumaa rohelise märgi kasutusõiguse kolme ettevõtte kuuele tootele, teiste seas õllest toodetud viinale. Seekord sai Rohelise märgi Hiiumaa mesinike seltsi liikmete Hiiumaa mesilatest võetud mesi, OÜ Ecofreak Cosmetics sai märgi kolmele palsamile ja ühele salvile ning OÜ Hiiumaa Pruulikoda õllest toodetud kangele alkoholile Bierbrand Ölvin.

Praeguseks on kvaliteedimärgi saanud 39 Hiiumaa ettevõtjat 98 tootele või tootegrupile. Märgi saanud toodete valik on väga lai alates mahladest-moosidest ja maksapasteedist lõpetades, matkade, pärimusmuusikafestivali ja kohvikutepäevaga.


Nukuteatri remont jätkub

Leader programmist saadi Kärdla nukuteatri maja remondiks 120 000 eurot. Esimesel katsel vastati rahataotlusele eitavalt, nüüd märtsis aga tuli PRIAlt jaatav vastus. Omaosaluseks vajaminev 12 000 eurot saadi Hiiu valla kaasavast eelarvest – rahvahääletusel toetati nukuteatri korrastamist ülekaalukalt. Riigihankega tegeleti kaks kuud, hanke võitjaks kuulutati Rakvere ettevõte OÜ Tarvaprojekt, kelle pakkumine oli kõige soodsam.


Film Soosterist tooks kunstniku meile lähemale

Keskkonnas Hooandja kogutakse raha dokumentaalfilmi tegemiseks kunstnik Ülo Soosterist. Reval Film Studios on töös kunstniku elu ja loomingut käsitlev dokumentaalfilm, mida vändatakse neljas riigis: Venemaal, kus kunstnik töötas, Eestis, kus ta sündis ja kuhu on maetud tema põrm, Kasahstanis, kus ta oli vangilaagris, ja Iisraelis, kus elab praegu tema pere. Film on omamoodi rännak ajas ja ruumis, mille teeb läbi kunstniku poeg Tenno: Eesti-Kasahstan-Moskva-Iisrael...

Hiiumaal Ühtri külas filmitakse kunstniku sünnitalu, mille õueasemele paigaldati kunstniku 70. sünniaastapäevaks mälestusmärk. Võtted toimuvad ka Emmastes, kus elas Ülo Soosteri isa Johannes ja mida kunstnik sageli külastas. Eilseks oli projekti toetanud üheksa hooandjat ja koos ligi 1000 eurot. Tähtajaks, 3. juuniks on vaja kokku saada 15 000 eurot.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised