15.05.2018

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Minister: Töökohti suudame tuua koostöös

Kohtumisel Hiiumaa valla juhtidega oli peateemaks riigipalgaliste töökohtade viimine maakondadesse. Minister innustas omavalitsusi tegema selleks ka ise ettepanekuid ja ise välja pakkuma, milliseid riigipalgalisi töökohti maakondadesse tuua.

“Senine töökohtade maakondadesse viimise plaan on olnud ülevalt alla algatus, kuid siit tuleb astuda samm edasi,” ütles minister saadetud pressiteates. Ta soovitas kohalikel omavalitsustel näidata rohkem initsiatiivi ja ise välja pakkuda, milliseid riigipalgalisi töökohti maakonda tuua.

Vallavanem Reili Rand oli nõus, et töökohtade maapiirkondadesse toomine peab toimuma koostöös, samas ka pisut skeptiline.


Hiiumaa aasta ema Karina Käär

Reedel tunnustati Emmaste põhikooli saalis nelja Hiiumaa aasta ema nominenti – Karina Kääri, Raili Kaibaldit, Piret Ellerit ja Kersti Kanarbikku. Tiitli pälvis nelja lapse ema Karina Käär.

Hoolimata sellest, et Karina on väga tegus mitmel rindel, jagub tal aega oma lastele, pakkudes neile hoolt, armastust ja õpet. Ta väärtustab haridust ja armastab muusikat ning neid väärtusi on ta ka oma lastele edasi andnud. Aasta ema õpetab oma tütreid ise ning suudab oma avatuse ja laia silmaringiga pakkuda neile suurepärast koduõpet.


Turundajana alustas Anne-Ly Torstensson

Eile alustas Hiiumaa Arenduskeskuses turismi- ja turundusspetsialistina tööd  Anne-Ly Torstensson.

 kes on viimased paar aastat koordineerinud Emmaste spordi-, kultuuri-, noorsootöö ja huvitegevusvaldkonda Emmaste vaba aja keskuse juhi rollis. Torstenssoni peamisteks ülesanneteks uuel töökohal on projekti „Hiiumaa strateegiline turundamine“ juhtimine. Selle raames töötatakse välja Hiiumaa turundusstrateegia ning koostatakse lähteülesanne sihtkoha uue veebilehe www.hiiumaa.ee arendamiseks ja MTÜ Lääne-Eesti Turism tegevuste koordineerimine Hiiumaa poolt.


Algas Hiiumaa tammikute istutamine

Reedel sai alguse EV100 Hiiumaa tammiku istutamine Käina kooli tammepargi rajamisega.

Käinas istutas Käina kooli 9. klass koos Hiiumaa ametikooli maastikuehituse õpilastega 23 tamme: ühe tamme iga abituriendi eest, ühe sümboolselt koolile, ühe ametikoolile ja ühe vallale. Samuti istutati reedel kolm tamme Roograhu sadamasse.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised