11.05.2018

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Hiiu Tuul taotleb uuesti Vinkovi madala kaitse alla võtmist

Keskkonnaminister Siim Kiisler, allkirjastas 4. mail Vinkovi meremadala kaitse alla võtmisest keeldumise käskkirja ja ütles, et ala kaitse alla võtmisel tuleb lisaks eeldustele hinnata ka kaitse alla võtmise otstarbekust. Keskkonnaorganisatsioon MTÜ Hiiu Tuul juhatuse liikme Inge Taltsi sõnul ei ole ministri otsus kooskõlas selles toodud põhjendustega ega vasta ka lennuloenduse aruandes välja toodud selgele vajadusele kaitsta Vinkovi meremadala loodusväärtusi riiklikul tasandil. Seetõttu esitab MTÜ Hiiu Tuul Taltsi sõnul uue ettepaneku Vinkovi meremadala ja selle läheduses olevate madalate kaitse alla võtmiseks.

Hansa Bussiliinid kaebab halduskohtu otsuse edasi

AS Hansa Bussiliinid juhatuse liikme Andres Puskari sõnul on Hiiumaa vald kehtestanud avaliku liiniveo lepingu projekti, mis oluliselt kahjustab vedaja huve. Näiteks on hälbitud üldisest praktikast, et avaliku liiniveo lepinguid indekseeritakse, sest vedaja kulud ajas muutuvad. Puskar ütles, et vaidlustasid hanke kuna see on vedaja õigusi pretsedenditult piirav. Tema hinnangul kohaldas kohus valesti seadust, kui leidis, et selline kahjustav mõju pole seadusega vastuolus.

Sarve kaubamaja avamine tõi poe puupüsti rahvast täis

Eile hommikul avati Sarve kaubamaja. Rahvaseas kuuldus ütlemine, et nii palju inimesi pole selles poes enne korraga olnudki. Hiiumaa tarbijate ühistu juhataja Kaja Antons sõnas Sarve kaubamaja avades, et Coop`i tunnuslause on - hoiame elu igas Eestimaa nurgas. "Avasime haruldase sortimendiga poe Suuremõisas - poe esimene pool on tavapärane esma- ja tarbekaupadega, poe tagumise osa teeb eriliseks see, et seal on valik aia- ja ehitus- ja koolikaupu, mänguasjad jpm. Need on kõige paremate hindadega Hiiumaa kaubamaja kaubad," kinnitas Antons.

Luidja tsirkusetalu kutsub raamatuid vahetama

Goethe Instituudi toel jõudis Luidja Tsirkusetalu väravasse kauaoodatud raamatukülmkapp, mis aprillis seisis ürituse Saksa kevad raames Eesti Rahvusraamatukogu ees. Luidja tsirkusetalu eestvedaja Helena Ehrenbuschi sõnul jõudis raamatukülmkapp just Hiiumaale sakslanna Ulrike Jägeri abil, kes samuti tsirkusetalu tegemisi vedada aitab. “Tema oli Saksamaal elades tuttav raamatukülmkapi ideega,” rääkis Ehrenbusch. Raamatukülmkapist saab igaüks laenutada raamatu ja selle pärast tagasi tuua või uue raamatu asemele panna.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised