08.05.2018

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Kohtuvaidlus venitab maakonnaliinide hanget

Hiiu maavalitsus kuulutas hanke Hiiu maakonna avalikuks bussiliiniveoks aastateks 2019-2021, mille eeldatav maksumus 1,91 miljonit eurot, välja juba mullu detsembris. Tähtajaks pakkumisi vald ei saanud, kuna praegune maakonnaliinide teenindaja AS Hansa Bussiliinid vaidlustas halduskohtus mitmed hanke tingimused. Hansa Bussiliinid Hiiumaa osakonna juht Martin Kagadze ütles lehele, et hanketingimustes oli mitmetitõlgendatavaid punkte. Halduskohus jättis 4. mail toimunud istungil Hansa Bussiliinid kaebuse rahuldamata täies ulatuses. Lisaks mõisteti Hiiumaa valla kasuks välja suur osa menetluskuludest. Hiiumaa valla arenguosakonna juhataja Monika Pihlak nentis, et hange on veninud ning on arusaamatu, miks praegune vedaja protsessib. Hansa Bussiliinidel on aega kümne päeva jooksul ehk hiljemalt 14. maiks esitada apellatsioonkaebus Tallinna ringkonnakohtusse.


Siil: Kärdla lähistel põles 30 hektarit metsa

Laupäeva hommikul sai Häirekeskus teate metsatulekahjust Kärdla lähistel, mis oli levinud 30 hektarile – see oli üks stsenaarium nädalavahetusel Hiiumaal toimunud suurõppusel Siil. Stsenaariumi kohaselt kinnitas päästetööde juht sündmusele neljanda astme ja kuna tulekahju levis, siis kujutas see ohtu ka ümberkaudsetele elanikele. Päästetöödel aitasid Hiiumaa malevkonna kaitseliitlased. Naiskodukaitse Hiiumaa jaoskonna ülesanne oli avada evakuatsioonilaager Palade spordihoones, kus tuli vastu võtta ümberkaudsed elanikud ja appi läinud kaitseliitlaste lapsed. Evakuatsiooniõppused viidi Siili raames läbi esimest korda. “Oskame teha nende praktiliste kogemuste põhjal juba omad järeldused,” ütles Hiiumaa Naiskodukaitse jaoskonna esinaine Liis Oolmets. Korraldajad planeerisid algselt evakuatsiooniõppust orienteeruvalt 33 osalejaga, aga päeva lõpuks oli registreerujaid rohkem kui poole võrra enam – 78.


Teeninduskoolitus annab noortele tööturul eelise

Noorte teeninduskoolitusega tabatakse kaks kärbest ühe hoobiga – ettevõtted saavad suveks koolitatud tööjõu ning noored võimaluse koolivaheaega kasulikult ja tasuvalt sisustada. Aprilli koolivaheajal osales kümme õpilast Hiiumaa arenduskeskuse korraldatud teeninduskoolitusel. Noorim osaleja oli vaid 12aastane vanim 19. Üks osaleja oli pärit mandrilt, aga koolivaheajaks Hiiumaale tulnud ning käis kursusel eesmärgiga suveks saarele tööle tulla. Projektijuht Sigrid Valteri sõnul leiavad paljud noored suveks töö mõnes teeninduskohas, seega on vaja neid tööeluks ette valmistada ja sellest saigi alguse mõte teha noortele suunatud koolitus. Tänavu on suurem osa kursusest juba läbi, jäänud on veel vaid kooskokkamine ja sügisseminar. Mullu osales projektis 12 noort, kes kõik said ka suveks mõnda teenindusettevõttesse tööle.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised