08.05.2018

EMIN bussituur jõuab ka Hiiumaale

EMIN II bussituur läbi 32 riigi algas 24. aprillil avatseremooniaga Brüsselis, kus kahte bussi saatsid teele Marianne Thyssen Euroopa Komisjonist ning Mairead McGuinness, Euroopa Parlamendi asepresident.
2 bussi startisid Brüsselist, et sõita läbi kõik Euroopa liikmesriigid, lisaks Island, Norra, Makedoonia ning Serbia. Teel ollakse 64 päeva, toimub ligi 120 kohtumist ning kordaminekud garanteerib enam kui 1000 – pealine vabatahtlike armee. EMIN sümboolikaga buss on tuuri vältel ratastel kodu, kohvik, seminariruum ning infopunkt.

MIKS buss? Ikka selleks, et viia arutelud adekvaatse miinimumsissetuleku kehtestamise võimalikkusest kodanikele kodu lähedale. Arutleme ja mõtleme koos!
Adekvaatne miinimumsissetulek on toetus abivajavale inimesele, 60% iga liikmesriigi ekvivalentsissetulekust – tingimusteta, kättesaadav, õiglane ning piisav, et elada väärikat elu!
Keegi ei vääri vähem ja võidavad kõik. Sina, mina, kogu ühiskond!

Bussituuril toimuvad kohtumised linnaelanikega ka Eestis.
Eestisse jõuab buss Riiast 9. juunil 2018. Esimene peatus on Märjamaal, aleviku südames, kell 16.00. - 19.00. Valla esindajad kohtuvad bussi meeskonnaga ning arutlevad erinevate vaesuse aspektide üle: palgavaesus, palgalõhe, ebavõrdsus, laste vaesus, arstiabi kättesaadavus, omastehooldus, hambaravi hind ja kättesaadavus, laste vaesus ning põlvkondlik edasikandumine, mida saab teha KOV selleks, et inimeste elujärg paraneks. Tule, mõtle ja räägi kaasa! Aruteludevahelist meelelahutust pakuvad kohalikud lõõtsamehed – naised.
10.06. on puhkepäev, sest bussijuhid, kes läbi Euroopa sõidavad, peavad vahepeal hinge tõmbama.

11.06. toimub Hiiumaal kohtumine kogukonna, kohalike sädeinimeste, valla juhtide ning gümnasistide ning õpetajatega. Oodatud on ka kõik Hiiumaa MTÜd ja külalised. Kohtume Hiiumaal, Käina ujulaesisel väljakul, 15.00. - 18.00.
Sisukatele aruteludele pakuvad meeleolukaid vahepalu tantsu- ja laululapsed.


Tallinnas kohtub EMIN II meeskond koos EAPN võrgustiku liikmesorganisatsioonide ning partneritega tallinlastega 12.06. kell13.00. - 15.00. Paagi 8 õuealal. Kohaletulnutele pakutakse territooriumile püstitatud telkides teed ning kohvi ja suupisteid. Arutelude vahepeal saab osa võtta humoorikatest sirutuspausidest.
Muusikaliste vahepalade eest kannab hoolt lauljatar Marju Länik. Tervituskõne peab Tallinna aselinnapea ning kohaletulnuid tervitab sotsiaalminister pr Kaia Iva. Ürituse õnnestumise eest kannavad hoolt vabatahtlikud Tallinna Sotsiaaltöö Keskusest. Tule kuulama ning osale aruteludes!

Eestist suundub buss Soome.
Võrgustiku tegevust koordineerib Euroopa Vaesusevastase Võitluse Võrgustik (EAPN)

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised