20.04.2018

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Hiiumaa gümnasistide arv tasapisi kasvab

Esmaspäeval tegi Hiiumaa gümnaasiumis eesti keele eksamit 40 abiturienti ehk kaheksa võrra enam kui möödunud aastal. Kui Hiiumaa gümnaasiumi esimene lend oli üpris väike – vaid 32 õpilast, siis tänavu lõpetab kooli 40 noort. Gümnaasiumiõpilaste arv liigub tõusvas joones ka järgnevatel aastatel – kahes 11. klassis kokku on 37 õpilast ja 10. klassis 47.

Lambajalast hiiu viiuliks

Hiiu viiuli kvaliteedikava ja tasuvusuuringute kvaliteedikava ja tasuvusuuringute koostamise projekti üks põhikandjaid on Kaire Vannas, kes esimese “viiuli” sättis kuivama 2000ndate alguses. Abikaasa Tiit Vannas rääkis, MTÜ Hiiu Veis ja Lammas, mis saare loomakasvatajaid koondab, hakkas otsima võimalusi, kuidas liha väärindada. Hiiu viiul ehk soolatud ja kuivatatud lambajalg on üks osa sellest. Enda pere jaoks kuivatab Kaire lambakintsu vanal hiiu kombel – soolatud lambakints riputatakse sügisel sooja kohta kuivama. Selleks, et hiiu viiulit tooteks arendama hakata, tuli kõigepealt veterinaar- ja toiduametist uurida, millised on tingimused, et sellisel viisil kuivatatud lammast turustada saaks. Lepaniidi hiiu viiuli lihast said meki suhu ka selle aasta presidendi vastuvõtule kutsutud, aga kogu projekti õnnestumiseks on Vannaste arvates vaja ettevõtlikku inimest, kes asjaga suuremalt tegelema hakkaks.

Prügiveok vajus Kärdlas kraavi

Esmaspäeval jäi ASi Keskkonnateenused jäätmeveok ehitusjärgus Kärdla tänavatel kinni lausa kolmel korral. Kopli tänaval, kus on tehtud kanalisatsioonitöid ja tänavakatendid veel taastamata, vajus veok kraavi nii tõsiselt, et selle väljasikutamiseks kulus ligi viis tundi. Poolsada ASi Keskkonnateenused klienti jäi seetõttu sel päeval teenindamata ja nende jäätmed toimetas ettevõte minema päev hiljem. Ettevõtte juhataja Aivo Kriiska ütles lehele, et Kärdla tänavad ei vasta praegu nõuetele ja tema sõnum klientidele on – võib juhtuda, et auto ei jõua õigel päeval nendeni. Kärdla osavalla haldusjuht Argo Valgma ütles, et kanalisatsioonitööde käigus üles võetud tänavakatteid hakatakse taastama esimesel võimalusel kui õhutemperatuurid lubavad mandrilt asfalti transportida. Lepiku ja Valli tänava alguses valmistatakse tänavapinda katete taastamistöödeks juba ette ja järjepanu liigutakse teistele tänavatele, kus kaevetööd valmis.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised