18.04.2018

ÄRITEKST: Kuidas Hiiumaa metsade vahel saada investoriks ehk 5 kiiret nippi ühisrahastusse investeerimiseks

 Foto: Financer.com

Tänu igasse Eesti nurka levivale internetiühendusele on võimalik igaühel saada investoriks. Investeerimine kõlab küll kurjakuulutava tegevusena, millega tavapäraselt tegelevat ju üksnes suurrikkurid ja ärimehed, kuid reaalsuses on tänapäeval võimalik igaühel lisaraha teenida olenemata asukohast või rahakoti paksusest.

Üks lihtsamaid taoliseid viise on ühisrahastus, mis võimaldab juba alates 10 eurost investeerida raha teiste inimeste laenudesse ja teenida seejärel tulu laenu saanud inimese makstavatelt intressidelt. Kontseptsioon on just nimelt nii lihtne, kuid alljärgnevalt leiad paar olulist põhimõtet, mida peaksid arvesse võtma enne investeerimisega alustamist.

1. Vali tunnustatud ühisrahastusplatvorm
Esmalt pead välja valima ühisrahastusplatvormi ehk veebiportaali, mille kaudu oma raha investeerima hakata. Veendu, et valitud platvorm oleks tunnustatud – loe näiteks internetis levivaid arvustusi ja kontrolli ettevõtte tausta. Selle kõik on lihtsaks teinud Financer.com, kust leiad muuhulgas informatsiooni ühisrahastuse enda kohta ning saad lugeda ka teiste klientide arvustusi.
2. Kasuta portaali võimekust
Kui oled välja valinud eelistatud platvormi, tasub ka kasutada võimalikult palju selle võimalusi. Enamik platvorme võimaldavad automaatset investeerimist, mis tähendab sisuliselt seda, et pead valima teatud parameetrid, mida soovid näha investeeringus ning edaspidi teeb platvorm ise automaatselt investeeringuid sinu eest. Nii ei pea sa liigutama isegi ühte sõrme selleks, et investeerida ning ühisrahastusega tegelemine ei võta tihedast päevakavast suurt osa.

3. Investeeri mitmekesiselt
Üks kõige olulisemaid investeerimispõhimõtteid on mitmekesisus. Ära pane kunagi kogu oma raha ühe-kahe laenu finantseerimisse, vaid jaota oma vabad vahendid mitmete erinevate võimaluste alla. Nii on investeeringud mitmekesisemad ning kui mõni tehtud investeering läheb „hapuks“ ehk laenusaaja ei maksa laenumakseid, ei ole see sinu jaoks niivõrd suur probleem, kuna sa ei kaota oluliselt palju. Riskide vähendamiseks on mitmekesisus kriitiliselt olulise tähtsusega.

4. Ole kannatlik
Ühisrahastuse kaudu saab keskmiselt teenida 10-15% tulu, mis on küll märkimisväärselt kõrge, kuid tihti on sinu investeering ka laenu all „kinni“ üsna pikka aega, vahel lausa kuni 5 aastat. Seetõttu pead sa olema kannatlik ja ootama rahulikult tulu tekkimist. Ühisrahastus pole viis, kuidas nö kiirelt rikkaks saada. Tegemist on passiivse ja lihtsa viisiga, kuidas oma raha kasvama panna, kuid see kasv on aeglane ja võid oma tulu vahel kätte saada paari aasta jooksul. Üleöö tekkivat tulu ei tasu oodata.

5. Arvesta riskidega
Ühisrahastus, nagu iga teine investeerimisliik, on riskantne. Ehkki inimeselt-inimesele laenudesse investeerides võivad riskid olla väiksemad kui näiteks valuutaturul kaubeldes, ei tohi unustada, et iga kord, kui sa annad raha välja, on risk see kaotada. Nii on ka ühisrahastuses ning isegi parimate tingimustega platvormil säilib oht, et sa ei saa oma raha tagasi. Hoia oma pea selge – see on parim viis arukate investeeringute tegemiseks.
Kui oled otsinud viisi, kuidas vähese vaevaga panna oma raha teenima tulu ja sa oled väsinud hoiuste madalatest intressidest, võid katsetada ühisrahastust – see võib olla sobiv investeerimisviis just sulle.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised