16.03.2018

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Ööbiku pargi maale rajatakse esimene lastele mõeldud atraktsioon

Hiiumaa jooksugrupp plaanib Kärdlasse Lubjaahju tänaval asuvasse metsatukka rajada madalseiklusrajad. Küsimusi on tekitanud, miks andis vald kunagi Ööbiku pargiks mõeldud kinnistu ilma konkursita ja tasuta just selle mittetulundusühingu kasutusse. Ühing esitas vallale taotluse, et rajada maatükile avalikus kasutuses olevad madalseiklusrajad. Vallavalitsus ja volikogu toetasid ettepanekut, võttes arvesse ka seda, et radade rajamiseks vajalike vahendite hankimisega tegeleb ühing ise. “Analoogselt on ka teistel huvilistel võimalik teha vallavalitsusele taotlus valla maa avalikes huvides kasutusele võtmiseks,” ütles Hiiumaa valla arenguosakonna juhataja Monika Pihlak. Hiiumaa jooksugrupi esindaja Liis Remmelg ütles, et Hiiumaad küll reklaamitakse peresõbraliku saarena, samas napib siin avalikke mänguväljakuid ning hoopiski puuduvad nii avalikus kasutuses kui ka ärilisel eesmärgil rajatud seiklusrajad. Madalseikluspargis saab olema kaks rada – üks noortele ja täiskasvanutele, teine väikelastele. Kõik kokku läheb maksma u 23 000 eurot. Ligikaudu pool rahast on jooksugrupil juba olemas – 11 000 eurot sai ühing nn riigikogu katuserahast, LEADER tegevusgrupi toetusotsust veel oodatakse. Raja ehitusega on kavas alustada siis, kui kogu rahastus olemas.

 

Emmaste orkester teenis hõbediplomi

Pühapäevasel puhkpilliorkestrite turniiril Estonia kontserdisaalis teenis hõbediplomi Emmaste noorteorkester, mis läks kaitsma mullust pronksdiplomit. Orkestri dirigent Toomas Paap hindas tulemust suurepäraseks, eriti kuna tegemist polnud noorte-, vaid üldpuhkpilliorkestrite turniiriga. Kui võrrelda teiste orkestritega, mis tegutsevad suurlinnadest väljaspool, ei pea Emmaste orkester midagi häbenema. “Noorte pillimängu tase kannatab igati võrdlust teistega,” kinnitas Paap, kes orkestriga osales turniiril viiendat korda. Orkestreid hindas turniiril rahvusvaheline žürii: Soome dirigent Raine Ampuja, Hollandi dirigent Piet Visser ning Leedu dirigent Remigijus Vilys. Huvitav oli, et žürii hindas orkestreid ainult muusikat kuulates ehk nad eraldati saalis nii, et žürii liikmed ei näinud, milline orkester on laval ja kes seda dirigeerib. Turniiril osales 15 orkestrit ning jagati kümme kuld-, neli hõbeja üks pronksdiplom.

 

Lõpetab Tt-stuudio kolmas lend

Noorte tantsijate sõnul on kaheteistkümne aastaga Kärdla kultuurikeskuse saalist saanud nende teine kodu ja trupikaaslastest justkui perekond. Enamus kolmanda lennu üheteistkümnest lõpetajast jõudis tantsuni juba esimeses klassis. Nüüdseks on nad koos tantsinud 12 aastat ja järgmisel nädala on stuudio lõpulavastus, kus teevad kaasa ka stuudio teised rühmad – kokku antakse kolme päevaga neli etendust. “Mäletan kui Tiina klassiuksest sisse astus ja tantsutrenni avaldused tõi,” meenutas Marion Demus, kuidas tema Tiina Kaevu tantsustuudiosse jõudis. Tüdrukud ütlevad, et Tiinalt on nad lisaks tantsule õppinud muudki: viisakust, kohusetunnet, distsipliini, vastutust oma tiimi ees ja saanud otsekui boonusena ka hea füüsilise vormi.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised